ПРОХОЛОДНУ ТА ДОЩОВУ ПОГОДУ ПРОГНОЗУЮТЬ МЕТЕОРОЛОГИ ЦЬОГО ТИЖНЯ НА ЧЕРКАЩИНІ

Дата: 16.05.2022 14:35

Цьогорічна весна підтримує прохолодний статус та відзначається значним дефіцитом опадів. Зокрема, у південній частині та на Лівобережжі він становить 40-30% норми.

Посилання на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Незважаючи на перші спроби до переходу середньодобової температури через +15º у період 12-15.05, травень нагадує, що він ще не літо і підтверджує це традиційне «Миколине похолодання – 22 травня», яке в цьому році прийде дещо раніше звичайного.

Зокрема, у вівторок, 17 травня, під впливом Скандинавського антициклону «YANNES» утримається малохмарна без опадів погода. Завдяки північним вітрам, температура вночі 6-8º, вдень 18-20º тепла.

18-19 травня прогнозуємо проходження атмосферних фронтів циклону «BORA» через наш регіон. Вони проявлять себе окремими дощами, грозами та поривчастим вітром. Температура повітря знизиться: вночі 3-5º тепла, вдень 13-15º. Середній температурний фон відповідатиме середині квітня 9-11º тепла. Це похолодання тимчасове.

Вже у п’ятницю Черкащина опиниться у більш теплій повітряній масі пов’язаною з наступним атлантичним циклоном. Денна температура підвищиться до 18-20º.

За попередніми розрахунками, у найближчі вихідні переважатиме помірно тепла з незначними дощами погода.

Нестійка та не по-сезону прохолодна погода поточного тижня сприятиме зниженню показника пожежної небезпеки в лісах області.