УВАГА! ЛЕЙКОЗ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ (КОРІВ)

Дата: 11.05.2022 14:30

Шановні мешканці Канівської ОТГ, Бобрицької ОТГ, Ліплявської ОТГ, Степанецької ОТГ!

Канівською районною державною лікарнею ветеринарної медицини проведено протягом квітня 2022 року весняна диспансеризація великої рогатої худоби (корів). Всього досліджено на Лейкоз корів по чотирьох ОТГ 367 голів з них 20 голів позитивно реагуючі на дане захворювання.

Згідно Наказу №21 від 21.12.2007 року  Про затвердження Інструкції з профілактики
        та оздоровлення великої рогатої худоби від лейкозу:

1.2. ЛЕЙКОЗ ВРХ - інфекційна, хронічна хвороба пухлинної
природи, яка характеризується злоякісним розмноженням клітин кровотворних  органів  з  порушенням їх дозрівання, що зумовлює дифузну інфільтрацію різних органів і тканин та  утворення  в  них злоякісних пухлин.

Простими словами - РАК КРОВІ.

1.3. Збудником лейкозу ВРХ є онкогенний РНК - ВІРУС з родини ретровірусів, який має близьку генетичну й антигенну спорідненість з  вірусом Т-клітинного лейкозу людини типів 1 і 2 та Т-клітинного лейкозу мавп.

Простими словами – Людина може захворіти на рак крові через молочні продукти.

1.7. Джерелом збудника є заражені вірусом лейкозу тварини на
всіх стадіях інфекційного процесу захворювання.

Велике прохання до мешканців ОТГ, хто купує молоко в населених пунктах, запитуйте у власників тварин яка кількість корів у них в особистому господарстві і перевіряйте ПАСПОРТ кожної корови на наявність відмітки про дослідження крові на лейкоз, бруцельоз, проведену туберкулінізацію і щеплення проти сибірки.

За даними проведеної роботи, є випадки:

- власник тримає більше однієї корови, а на дослідження дає згоду лише на одну тварину, а молоко продає від усіх корів, в тому числі і від позитивно реагуючих тварин на Лейкоз, це стосується також і власників тварин які реалізують молочну продукцію на агропродовольчому ринку;

- коли в населених пунктах де в наявності особистого господарства одна корова і дана тварина годує весь населений пункт, а від весняної диспансеризації корів власники відмовляються;

- також наявні населені пункти які повністю ігнорують проведення щорічної весняної диспансеризації великої рогатої худоби протягом останніх 5 років.

НЕ НАДІЙТЕСЯ НА СУМЛІННІСТЬ ВЛАСНИКА ТВАРИНИ.

Якщо власники тварин відмовляються вам надавати інформацію про кількість тварин в особистому господарстві, а також про проведення щорічної весняної диспансеризації великої рогатої худоби звертайтеся за телефоном (047-36) 3-08-96 Канівської районної державної лікарні ветеринарної медицини, або за номером (047-36) 3-81-23 Канівського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Начальник лікарні ветеринарної медицини Ганна СОЛОВЕЙ