Про особливості зарахування учнів із числа внутрішньо переміщених осіб у заклади загальної середньої освіти

Дата: 07.04.2022 15:27

До навчання у ЗЗСО громади незалежно від обраного формату можуть долучатися також учні з числа внутрішньо переміщених осіб, які можуть тимчасово відвідувати ЗЗСО за місцем тимчасового перебування відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 06.03.2022 № 1/3371-22 „Про організацію освітнього процесу".

Надаємо наступні рекомендації щодо тимчасового зарахування учнів із числа внутрішньо переміщених осіб у ЗЗСО громади:

- заява одного з батьків (або осіб, які їх заміняють) на тимчасове відвідування ЗЗСО;
- наказ керівника ЗЗСО про зарахування на тимчасове відвідування закладу (учнів із числа внутрішньо переміщених осіб не доцільно вносити в основний списковий склад, записувати до алфавітної книги, оскільки вони обліковані
в інших ЗЗСО);
- фіксувати навчальні досягнення учнів із числа внутрішньо переміщених осіб в окремих журналах для видачі їм за потреби довідки-витягу з оцінками для представлення у ЗЗСО за постійним місцем навчання.

Для учнів випускних класів (9-х, 11-х), у разі відсутності можливості повернення до ЗЗСО, у яких вони навчалися до початку військових дій, рекомендуємо організувати навчання за екстернатною формою відповідно до вимог Положення про індивідуальну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 12.01.2016 № 8(у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 10 лютого 2021 року № 160).

Для школярів із числа тимчасово внутрішньо переміщених осіб навчання може бути організовано за заявою одного з батьків за індивідуальною формою: екстернатною, сімейною (домашньою).