В УКРАЇНІ ПЛАНУЮТЬ ЗАБОРОНИТИ МОСКОВСЬКИЙ ПАТРІАРХАТ

Дата: 31.03.2022 11:28

Нардепи зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт «Про заборону Московського патріархату на території України».

Відповідний законопроєкт зареєстрований на сайті ВР.

Законопроєкт пропонує заборонити «діяльність Московського патріархату – Російської православної церкви та релігійних організацій, які є частиною Російської православної церкви, зокрема, Української православної церкви».

«Свято-Успенська Києво-Печерська лавра, Свято-Успенська Почаївська лавра, Свято-Успенська Святогірська Лавра та інші архітектурні пам’ятки державного значення, що перебувають у власності або користуванні Московського патріархату, переходять у власність держави, а угоди (рішення) про користування скасовуються», – ідеться у проєкті закону.

Також у документі значиться те, що вся без винятку церковна власність заборонених церков «впродовж 48 годин з дня набрання чинності цим законом інвентаризується і націоналізується».

«Релігійні громади, монастирі і духовні навчальні заклади Московського патріархату можуть змінити свою підлеглість впродовж 14 днів з дня набрання чинності цим законом відповідно до Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації», – сказано у проєкті закону.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про те, що депутати Степанецької сільської ради звернулися до священнослужителів громади, аби почути їх бачення щодо майбутнього православних церков.