Чому прозвучала сирена, але нічого не сталося?

Дата: 30.03.2022 09:47

Повітряну тривогу активують за фактом злету ракети або літака. Тому не факт, що вона летить у ваш населений пункт. Зрозумілий загальний напрямок ракети, але точне місце, куди вона влучить, вирахувати важко.

Чи варто ховатися щоразу, коли чутно сирену?

Так! Не нехтуйте правилами безпеки. Ніхто точно не знає, куди цілиться ворог. Не ризикуйте власним життям та життям ваших близьких.

Коли можна покидати укриття?

Лише по завершенню повітряною тривоги. Про це в застосунках і на офіційних сторінках органів місцевої влади повідомляють окремо.

Як працює сирена?

Повітряні збройні сили України фіксують злітання літака чи ракети. Протягом 3 хв. вони надсилають сигнал до оперативного чергового пункту управління Кабміну. Там вмикають сирену.

Коли в населеному пункті не облаштовано сирену, можна встановити на телефон застосунки «‎Повітряна тривога» та «‎єТривога», інформацію про повітряну тривогу треба паралельно відстежувати на офіційних сторінках громади у соціальних мережах.

Скільки часу є на те, щоб перейти в укриття?

Розглянемо на прикладі Києва. Якщо ракета летить із Чорного моря, то у киян є година, аби сховатися. Якщо ж з боку Білорусі — 20 хвилин. Проте, оскільки у цивільних немає інформації, звідки летить ракета, найкраще послуговуватися правилом: чим швидше ви опинитеся у сховищі — тим краще.