У воєнний час спалювання сухостою може бути розціненим як диверсія
Зараз весна і спалювання сухостою для деяких наших громадян стало настільки звичним, що навіть війна їх не зупиняє. Своїми діями палії порушують законодавство, шкодять довкіллю та усьому живому.
Згідно статей 77 та 77/1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків, що заборонене в Україні, громадянам загрожує штраф у розмірі від 3060 до 6120 грн. За ті ж дії, вчинені на природоохоронних територіях, паліям загрожує штраф у розмірі від 6120 до 12240 грн.
Проте, відповідно до останніх змін, що внесені до Кримінального кодексу України, подібні підпали можуть також бути розціненими як диверсія. Тоді передбачене покарання у вигляді позбавлення волі терміном на п’ятнадцять років або довічне позбавлення волі, з конфіскацію майна.
Зрозумійте нарешті, під час воєнного стану подібні дії становлять додаткову небезпеку, вони відволікають від виконання бойових завдань рятувальників, військових та правоохоронців, що може призвести до зниження обороноздатності.
Давайте будемо дотримуватись українського законодавства та не додавати роботи нашим захисникам, адже її у них зараз і так вистачає.