ПОРАДИ ЩОДО ПРОХОДЖЕННЯ/ПРОЇЗДУ БЛОКПОСТІВ

Дата: 13.03.2022 17:52

На всякий випадок кілька порад щодо проходження/проїзду блокпостів (виключно мій особистий погляд та досвід) :

1. Завжди мати при собі документи. Не десь у рюкзаку, а напоготові, аби не шукати довго, нервувати бійців та інших у черзі.

2. Руки тримати на виду, в жодному разі не у кишенях чи під одежею.

Це правило стосується і пасажирів у авто. Не мати на руках в авто сумок.

3. При під'їзді до блокпосту вимкнути фари, протитуманки, габарити. Залишити аварійку.

4. Рух тільки за вказівкою чергового на блокпосту.

5. В нічний час включити салонне світло, аби було видно всіх у авто. Якщо авто має "глухе" тонування, то час зняти його повністю.

6. Жодної музики в салоні, телефонних розмов чи паління, не знімати на фото-відео блокпост та черговий наряд. Рєєстратор краще зняти заздалегідь.

7. На вимогу чергового блокпосту водій передає всі паспорти пасажирів для перевірки. На питання відповідати чітко та коротко, аби не було затягування процесу.

8. В жодному разі не варто "качати права", типу "ви нє імєєтє права"і тд. Зараз війна, а не мирний час, і ваша задача доїхати живим і здоровим від точки А до точки Б.

9. На вимогу відкриваємо багажник, капот.

10. Доволі часто просять чоловіків вийти та повільно підняти поли одягу, задерти світер, щоб перевірити наявність зброї. Короткоствол, травмати, і тд, шукають все.

11. Іноді на блокпостах вручають повістки. Не сперечайтесь, нічого не доводьте саме тут і зараз, розберетесь з власним статусом пізніше у воєнкома чи поліції, але не посеред дороги.

12. Якщо підвозите когось чи перевозите чужі речі, обов'язково огляньие вміст сумок перед посадкою у авто, бо питання будуть насамперед до водія.

Пам'ятайте, що на блокпостах стоять не професійні поліцейські, а тероборона, військові і тд, які втомлені, налякані, знервовані, але роблять цю справу для нас.

Іноді траплятися нещасні випадки, коли чиїсь нерви не витримали, тому не варто додатково випробувати долю.

Днями під Києвом на блокпосту був розстріляний бус з музикантами похоронної агенції. Бус тонований, інструменти в руках, сутинки, черга з автомата, кілька трупів та поранених.

Бережіть себе та близьких!

П.М.  В доповнення. Якщо з собою речі обмеженого вжитку (зброя, набої тощо) - тримайте зачехленною, розрядженою, дозвіл поряд. На запитання - підтверджуйте наявність і надавайте дозвіл. Не ховайте і не змовчуйте. Це норм на даний час.