Що робити, коли побачили чужого в селі?
Важливу роль у попередженні та розкритті злочинів відіграє співпраця мешканців територіальних громад з поліцією в рамках програми «Чужий в селі». Левова частка злочинів розкривається саме за допомогою участі громадськості.
На постійній основі пильні мешканці звертаються на лінію «102» або до свого офіцера громади та повідомляють про підозрілі транспортні засоби чи людей, які не проживають у їхньому населеному пункті. Такі повідомлення швидко перевіряють поліцейські, що дає змогу здійснювати профілактику можливих протиправних дій.
«Просимо громадян дбати про свою безпеку та збереження власного майна. Взаємодія з правоохоронними органами є запорукою успіху в розкритті злочину, а також невідворотності в покарані злочинців.
Особливу увагу прошу звертати на появу підозрілих осіб, вихідців з критичних регіонів, іноземних громадян, які прибули на територію ОТГ, а також підозрілих осіб, що перебувають біля об'єктів критичної інфраструктури.
Також слід звертати увагу на осіб, що приїздять до населеного пункту на автотранспорті для закупівлі металобрухту, худоби, іншої сільськогосподарської продукції.