В УКРАЇНІ ПРОХОДИТЬ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТИЖДЕНЬ ЧИТАННЯ

Дата: 14.12.2021 12:06

З 13 по 19 грудня 2021 року в Україні вперше проходить Національний тиждень читання.

Цей захід має на меті залучення українців до читання, купівлі та дарування книжок, відвідування бібліотек, а також привернення уваги до української літератури та книговидання.

До національного тижня читання може приєднатися кожен охочий. Щоб взяти участь в цій акції особисто, можна:

*Написати пост у соцмережах із рекомендаціями українських книжок (перекладених або від українських авторів);

*Придбати книжки у книгарні для себе, на подарунок комусь, або для передачі в бібліотеку — і також розповісти про це у соцмережах;

*Розповісти або написати історію про читання і книжки у вашому житті в соціальних мережах. Тема: "Чому, на вашу думку, читання і українські книжки важливі для українців?";

*Відвідати/записатися в бібліотеку, обрати книжки для всієї родини і написати про свій досвід.

Також можна взяти участь у Національному тижні читання разом з колегами.

Наприклад:

*Написати в соцмережах рекомендації книжок на тему, що є найбільш експертною для вашої організації;

*Закупити українські книжки в книгарні і подарувати їх в обрану вами бібліотеку і розповісти про це у соцмережах;

*Влаштувати корпоративний флешмоб з походу в бібліотеки, книгарні або визначити найулюбленіші українські книжки працівників вашої організації.

У свої постах використовуйте спеціальну айдентику, яка є тут і тут, або фото книжок, а також гештеги акції #тижденьчитання і #знайдисвоюкнижку.

Як повідомляє пресслужба Українського інституту книги, гасло національного тижня читання: "Знайди свою книжку!". Основні акції поцінувовувачам книжок слід шукати на сторінках своїх улюблених видавництв чи в книгарнях та бібліотеках. Саме там українців чекають як тематичні підбірки книг, так і знижки на окремі книжки.

З програмою заходів, що відбудуться в межах Національного тижня читання можна ознайомитися за посиланням.

Національний тиждень читання проводить Український інститут книги спільно з міністерством культури та інформаційної політики.

Директорка Українського інституту книги Олександра Коваль зазначила, що "національний тиждень читання — надзвичайно важлива подія для промоції читання книжок в різних країнах. Український інститут книги займається промоцією читання на державному рівні".

"По-перше, ми спрощуємо українцям вибір — у нас є проєкти, в яких експерти відібрали книжки під різних читачів, від дошкільнят до дорослих, крім того, ми інформуємо про українські книжки, що здобули премії та нагороди як в Україні, так і за кордоном. По-друге, надаємо доступ до книжок безкоштовно через публічні бібліотеки, для яких закуповуємо книжки. По-третє, здійснюємо ряд проєктів з промоції читання як процесу, важливого для формування цілої життєвої стратегії, зазвичай значно більш успішної у тих, хто читає багато, ніж у тих, хто не читає взагалі", — розповіла Коваль.

До проведення цієї акції приєдналися партнерські організації — Українська бібліотечна асоціація, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, ГО "Форум видавців", Мистецький Арсенал, понад 100 видавництв і книгарень, а також понад 500 бібліотек.

Запрошуємо жителів Степанецької територіальної громади долучитися до  першого Національного тижня читання, відвідати мережу бібліотек які працюють в селах громади та, - ЗНАЙТИ СВОЮ КНИЖКУ!!!