НАСИЧЕНІ БУДНІ СТЕПАНЕЦЬКОЇ ВАРТИ

Дата: 17.11.2021 14:31

З вересня цього року в Степанецькій громаді патрулює «Степанецька варта» - це громадське формування з охорони громадського порядку у населених пунктах всіх старостинських округів на території Степанецької громади. Близько 130 добровольців «Степанецької варти» патрулюють села громади по черзі щоденно з 17-00 до 7-00, на двох нових автомобілях Renault Duster. З такими можливостями й бажанням людей дбати про спокій і порядок у своїй громаді, у селах Степанецької ТГ стало безпечніше.

Одне з головних завдань формування – об’єднати зусиль заради безпеки та допомога правоохоронним органам. Йдеться про спільне з правоохоронцями патрулювання населених пунктів, допомога у припиненні адміністративних і кримінальних правопорушень тощо.

З початку свого патрулювання  «Степанецька варта» вже допомогла правоохоронцям розкрити кілька випадків протиправних дій. Також здійснювали роз’яснювальні роботи з жителями громади та попередили багато різних неприємних ситуацій. Серед іншого:

*проведена профілактична робота із жителями, які, перебуваючи в нетверезому стані, порушували громадський спокій;

*миттєве реагування на звернення жителів до гарячої лінії із приводу незаконного розпалювання вогнища в центрі села та проведення заходів для попередження пожежі;

*врегулювання конфлікту між громадянами, які в нетверезому стані влаштували бійку біля бару;

*виїзд на звернення жительки зі скаргою на сімейне насилля з боку чоловіка;

*блокування автомобіля з нетверезим водієм та виклик працівників правоохоронної служби;

*локалізація пожежі у місці виявленого підпалу сухої трави;

*патрулювання під час проведення різних заходів у селах громади та забезпечення порядку.

І це тільки декілька прикладів з щоденної праці вартових. Важливо, що люди у своїх селах, в себе вдома почали відчувати підтримку й безпеку та знають, що їм є до кого звернутися за захистом і допомогою.

Саме в цьому - головний здобуток від появи «Степанецької варти».