Степанецька громада
Черкаська область, Черкаський район

АВТОР ТЕКСТУ І ЧИТЕЦЬ – АНДРУХОВИЧ. ДЕ І КОЛИ ДИВИТИСЯ РАДІОДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ 2021 ТА ЯКІ ПРАВИЛА УЧАСТІ У НЬОМУ

Дата: 08.11.2021 13:20
Кількість переглядів: 313

Фото без опису

 

У вівторок, 9 листопада, в Україні проведуть традиційний радіодиктант національної єдності, який щороку організовують з нагоди Дня української писемності та мови.

Радіодиктант національної єдності розпочнуть 9 листопада о 10:00. Вже не вперше цей флешмоб виходить за межі суто радіоформату, а тому транслюватиметься на телеканалах.

Зокрема, спецефір Суспільної студії транслюватиметься з 10:00:

на загальнонаціональному телеканалі UA:Перший;

на ютуб-каналі UA:Перший;

на фейсбук-сторінках Суспільного мовлення, телеканалу UA:Перший;

на хвилях Українського радіо та Радіо Культура;

на ютуб-каналі та фейсбук-сторінках Українського радіо та Радіо Культура.

Спочатку учасникам розкажуть про правила диктанту, а його текст розпочнуть читати о 10:30.

Читатиме 21-й радіодиктант національної єдності у цьому році відомий український письменник Юрій Андрухович, він є і автором тексту. За словами Андруховича, текст диктанту — початок його майбутнього роману.

До методичної роботи над радіодиктантом національної єдності залучали Ларису Масенко — українську мовознавицю, докторку філологічних наук, професорку кафедри української мови Національного університету Києво-Могилянська академія і провідну наукова співробітниця Інституту української мови НАН України.

Студію для написання диктанту в прямому ефірі облаштували в читальній залі Національної бібліотеки імені Вернадського і в приміщенні радіохабу Академії суспільного мовлення, де відомі українці 9 листопада писатимуть диктант із дотриманням карантинних вимог.

Як і коли перевірятимуть диктант?

Текст диктанту оприлюднять на сайті Українського радіо 11 листопада об 11:00. Тому усі учасники, які хочуть надіслати свій текст для перевірки, мають на це одну астрономічну добу.

Роботи прийматимуть онлайн та офлайн:

паперовий лист потрібно надіслати за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001 (важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада);

онлайн свою роботу можна надіслати на скриньку rd@ukr.radio.

Після оприлюднення диктанту 11 листопада (об 11:00) електронні листи не прийматимуть.

Для зручності організатори підготували електронну форму для отримання робіт, щоб можна було надіслати диктант за допомогою будь-якого гаджета. Її оприлюднять на сайті ukr.radio 9 листопада.

Усі надіслані роботи перевірить спеціальна фахова комісія. Роботи, написані без помилок, отримають подарунки від партнерів проєкту. Результати оголосять упродовж 1−2 місяців, залежно від кількості отриманих листів.

Радіодиктант національної єдності: Що це за традиція?

Радіодиктант традиційно проводять щороку в День української писемності та мови (9 листопада), починаючи з 2000 року. Мета такого флешмобу — об’єднати українців довкола державної мови. У 2021 році це буде вже 21-й такий диктант.

Тисячі українців щороку беруть участь у флешмобі й приєднуються до події не лише в Україні, але й по всьому світу.

Найактивнішими учасниками флешмобу є школярі, студенти та викладачі навчальних закладів, але щороку диктант розширює межі — у ньому беруть участь представники найрізноманітніших професій, а також відомі спортсмени, актори, бізнесмени та політики.

 

Читайте також:

У  2021 році іспит на знання української мови став обов’язковим для всіх претендентів на посаду в органах державної влади чи місцевого самоврядування, включно з майбутніми народними депутатами.

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь