Степанецька громада
Черкаська область, Черкаський район

А ВОНИ НЕ СКОРИЛИСЯ ДОЛІ, І ДУХ ЇХ НЕЗЛАМНИЙ

Дата: 13.10.2021 14:18
Кількість переглядів: 809

Фото без опису

Людина, її внутрішній світ, її душа – це неосяжний і загадковий лабіринт. Буває, що сльози бринять на очах, та мить – і вже посмішка сяє на вустах, а буває і навпаки. Але є люди, які знаходять в кожній життєвій ситуації позитив, не піддаються розпачу та смутку і заряджають всіх навкруги оптимізмом. Саме такі люди живуть в стаціонарному відділенні КЗ «Центр надання соціальних послуг Степанецької сільської ради ОТГ».

В кімнаті № 2 проживають три чудові жінки: Катерина Маляр, Наталія Самофал та Віра Гейгер. У кожної своя доля, у кожної свій шлях до цього будинку.

Катерина Нечипорівна – наймолодша в цьому колективі – народилася 1 квітня 1945 року в селі Копіювата, вийшла заміж, переїхала до села Степанці, разом з чоловіком збудували хату, виховали сина та доньку, зараз в пані Катерини вже є четверо онуків та одна правнучка. Доля привела її в Центр, де вона влилася у свою нову сім’ю. Задоволена всім, але за домівкою трішки сумує. Та за спільним захопленням та дружніми бесідами нема коли і нудьгувати.

Віра Іванівна народилася на Житомирщині 2 квітня 1936 року, зростала в дитячому будинку до 13 років. Звідти посилали навчатися на ветлікаря, та вона не вступила, тож відразу пішла працювати дояркою. Знайшла свою долю, народила доньку і сина. Та сімейне щастя було не довгим. Вдовою  з дітьми приїхала на Черкащину, подивитися, де вирощують цукрові буряки, та й опинилася в Степанцях, продала корову й купила тут хату. Працювала в колгоспі, діждала двох онуків, але так трапилося, що тепер проживає в стаціонарі Центру. Згадує домівку, сусідів, але вдячна долі, що опинилася в цьому закладі, де її люблять та піклуються про неї. А ще знайшла тут подруг, разом з якими займається улюбленим рукоділлям.

Наталія Іванівна - корінна степанчанка, народилася 28 січня 1935 року на Заросаві (вулиця Ткаченка). З дитинства має інвалідність І групи. Проте, це не завадило їй здобути професію вишивальниці, за якою вона працювала 17 років у вишивальній артілі Лесі Українки в Каневі. Любила садити квіти, обробляти город. В кожній хаті односельців є її вишиванка, адже робити людям приємне – це було її покликанням. Тож і тепер, в цьому закладі продовжує справу свого життя – займається плетінням панчіх та інших виробів і ділиться ними із жителями Центру.

І, дивлячись на цих жінок, на їх незбориме бажання робити добро для своїх ближніх, оптимістичний настрій та любов до життя, хочеться брати з них приклад. Адже, багато таких, що мають і здоров’я, і рідних та близьких, і власне житло, та не мають бажання радіти кожному дню.

 А вогонь, який горить в очах цих майстринь, запалює енергією і вірою в майбутнє кожного, хто з ними спілкується.

Фото без опису

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь