ГРІЄ ДУШУ СЕЛО, МОЄ РІДНЕ СЕЛО

Дата: 12.09.2021 08:26

10 вересня 2021 року на центральній площі села Степанці відбулося колоритне свято - «Гріє душу село, моє рідне село», з нагоди Дня села Степанці.

Розпочалося святкування о13:00 на стадіоні ліцею футбольним турніром серед дитячих команд громади «Кубок Дружби». О 15-й годині урочисту частину свята відкрив яскравий флешмоб для всіх присутніх, яких, на радість організаторам, було багато. Степанці сьогодні - це розвинуте та багате село, тут працює низка організацій: амбулаторія загальної практики та сімейної медицини, пошта та відділення «Нової пошти», Центр надання соціальних послуг Степанецької громади, Степанецьке відділення Канівського ВПУ, фермерські господарства, магазини продуктових та промислових товарів, в приміщенні сільської ради  надає свої послуги Центр надання адміністративних послуг. Основними наповнювачами сільського бюджету є підприємства «МХП» та НВФ «Урожай», представники яких взяли безпосередню участь у святкуванні.

У Степанцях традиційно зустрічають гостей з хлібом та веселою піснею - от і цього разу на святі пригощали запашним короваєм із нового урожаю. А для представлення всіх обдарованих, креативних, спортивних і творчих людей громади, від малого до найстаршого жителя, центральною площею пройшла святкова хода:

першими йшли наші маленькі жителі: дітки Степанецького закладу дошкільної освіти «Білочка» та матусі зі своїми малятами;

за ними крокували талановиті ліцеїсти комунального закладу «Степанецький ліцей опорний заклад загальної середньої освіти» Степанецької сільської ради ОТГ, адже на його базі функціонує гурток робототехніки з молодшою і старшою групами, керівниками яких є Почтар Юлія Миколаївна та Фрунт Лариса Михайлівна. Команда Fortyna бере активну участь у фестивалі FIRST LEGO League на регіональному та всеукраїнському рівні, також вже 3 роки Fortyna представляє ліцей на Всеукраїнському фестивалі  в Києві, досягненнями команди є те, що в сезоні «Містобудування» вони отримали дві нагороди: «Найвищий бал у Грі роботів» - 3 місце, «Інноваційний проєкт» - 3 місце. За ними крокувала команда волейболістів та Греко-Римські борці, команда СК «Росава»;

за творчою молоддю крокували представники культурного простору громади: учасники двох проєктів, що існують завдяки співфінансуванню БО «БФ «МХП-громаді» та місцевого бюджету, які наразі активно працюють в Центральній бібліотеці с. Степанці для молоді – Step Hub, а для дорослих функціонує Центр активного довголіття. Учасники обох проєктів активно займаються ще й скандинавською ходою та з гордістю продемонстрували свої вміння на цьому святі.

Велосипедисти також долучилися до ходи та урочисто відкрили свій проєкт-переможець «Ровертури місцями сили Степанецької громади», розроблений в рамках конкурсу «Час діяти - 2020» громадською організацією «Фонд розвитку «Шевченків край»» за підтримки БО «БФ «МХП-громаді»» у співпраці з виконавчим комітетом Степанецької сільської ради, завдяки якому було закуплено 6 дорослих та 2 дитячих велосипеди..

Після барвистого параду, сільський голова Олександр Яременко звернувся до всіх присутніх з вітальним словом. Привітав зі святом та щедрим урожаєм, побажав щастя, здоров'я, успіхів у справах та чудового настрою під час святкування. Також нагородив переможців спартакіади, усіх номінантів та активних жителів села, які роблять величезний внесок у розвиток свого краю:

За поточний рік в Степанці лелеки прилітали аж 9 разів, а на святі подарунок вручили батькам найменшого - Владислава Литвинця. Також слова пошани та подарунок від сільського голови отримали найстарші жителі села: Демченко Катерина Ульянівна, якій 15 січня виповнилося 96 років, та Бобир Марія Олексіївна, якій 15 жовтня також виповниться 96 років;

Свої подарунки отримали родини, що багато років живуть у парі: сім’я Володимира та Лідії Німенко, які 50 років живуть разом, а також сім'я Володимира та Наталії Сидоренків, яка святкує цього року срібне весілля. А ще відзначили пару, яка щойно стала на весільний рушник - молода сім'я Богдана та Аліни Литвинець.

А особливу подяку за мужність, терпіння та безмежну любов висловили матерям-героїням: які відзначені державною нагородою України, це – Ганна Родіонова та Надія Самардак.

За традицією згадали в цей день усіх воїнів нашої маленької Батьківщини, які захищали і захищають нас, вшанували загиблих захисників хвилиною мовчання та покладанням квітів.

На святі працювала виставка майстрів народного мистецтва, святкова фотозона, дитячі розваги, відбувалися показові виступи дитячих команд Греко-римської боротьби та ФК «Росава». Також відбулася безпрограшна лотерея, в якій, окрім різних потрібних речей, гості свята виграли три суперпризи. Гості свята із задоволенням смакували вже традиційною юшкою, запашним кулешем та смаженим м’ясом.

Звичайно ж, був і святковий концерт, за участю вокального ансамблю «Роси», який у 2020 році отримав почесне звання «Народний аматорський» і є активним учасником Всеукраїнських, обласних конкурсів, фестивалів, загальногромадських та місцевих творчих заходів. Після цієї концертної програми для всіх був неочікуваний сюрприз від артистів Черкаського театру «Сварожичі» та святкова дискотека.

Від імені сільського голови Олександра Яременка та виконавчого комітету Степанецької сільської ради ведучі свята відзначили і подякували всім і кожному, хто долучився до організації святкувань. Побажали міцного здоров’я, життєвої сили, енергії та наснаги для досягнення нових успіхів у професійній діяльності!

А загалом, свято вдалося - яскраве, колоритне, веселе, голосне, багате, смачне і по-домашньому затишне!