ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ПОДАННЯ ВІДОМОСТЕЙ ПРО КІНЦЕВОГО БЕНЕФІЦІАРНОГО ВЛАСНИКА ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Дата: 11.08.2021 14:30

Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Закон про реєстрацію) передбачено подання юридичними особами державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника у встановлені строки та у визначених обсягах.

Подачу документів до органу державної реєстрації розпочато з 11.07.2021 і триватиме вона 3 місяці, до 10.10.2021 включно. Реєстраційна дія проводиться безоплатно.

До пакету документів, які необхідно подати, входить:

• Заява встановленого зразка (форма №2 для юридичних осіб приватного права та форма №4 для громадських об’єднань);
  • Документ про Структура власності юридичної особи;
  • Нотаріально засвідчена копія паспорта кінцевого бенефіціарного власникадля фізичної особи - нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, - для фізичної особи - резидента.

Для юридичних осіб кінцевим бенефіціарним власником єбудь-яка фізична особа, яка здійснює вирішальний вплив на діяльність юридичної особи (в тому числі через ланцюг контролю/володіння).

Ознакою здійснення прямого вирішального впливу на діяльність є безпосереднє володіння фізичною особою часткою у розмірі не менше 25 відсотків статутного (складеного) капіталуабо прав голосу юридичної особи.

Ознаками здійснення непрямого вирішального впливу на діяльність є принаймні володіння фізичною особою часткою у розмірі не менше 25 відсотків статутного (складеного) капіталу або прав голосу юридичної особи через пов’язаних фізичних чи юридичних осіб, чи здійснення вирішального впливу шляхом реалізації права контролю, володіння, користування або розпорядження всіма активами чи їх часткою, права отримання доходів від діяльності юридичної особи, права вирішальноговпливу на формування складу, результати голосування органів управління, а також вчинення правочинів, які дають можливість визначати основні умови господарської діяльності юридичної особи, приймати обов’язкові до виконання рішення, що мають вирішальний вплив на діяльність юридичної особи.

У разі відсутності в юридичної особи кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, у тому числі кінцевого бенефіціарного власника її засновника, якщ озасновник - юридична особа, вноситься обґрунтована причина його відсутності. Це стосується юридичних осіб, заснованих на членстві (кооперативи, садівничі товариства, тощо). В такому разі зазначаються відомості, що «Відсутні фізичні особи, що відповідають статусу кінцевого бенефіціарного власника», або інша причина відсутності.

Відсутність у юридичної особи кінцевого бенефіціарного власника не звільня є від подання інформації про її структуру власності.

Дану інформацію зобов’язані подати юридичні особи приватного права наступних організаційно-правових форм (ОПФ):

- Акціонерні товариства;

- Гаражні, виробничі, житлово – будівельні, обслуговуючі кооперативи;

- Дочірні підприємства;

- Іноземні підприємства;

- Садівничі товариства;

- Приватні підприємства;

- Споживчі товариства, спілки споживчих товариств;

- Товариства з обмеженою відповідальністю;

- Товариства з додатковою відповідальністю;

- Фермерські господарства;

- Юридичні особи, якімають ОПФ – інші організаційно-правовіформи.

Одночасно інформуємо, що пунктом 9 частини другої статті 9 Закону про реєстрацію, інформацію про кінцевих бенефіціарних власників не подають:

- Політичні партії, структурні утворення політичнихпартій;

- Професійні спілки та їхоб’єднання;

- Творчі спілки, місцеві осередки творчих спілок;

- Організації роботодавців та їхоб’єднання;

- Адвокатські об’єднання;

- Торгово – промислові палати;

- Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ);

- Релігійні організації;

- Державні органи;

- Органи місцевого самоврядування та їх асоціації;

- Державні та комунальні підприємства, установи, організації.

Реєстраційний відділ виконавчого комітету Канівської міської ради

зразки