КАНІВСЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ ІНФОРМУЄ:

Дата: 28.04.2021 09:21

Канівське бюро правової допомоги інформує:

«Земельна реформа: проконсультуйтеся з юристом»

Що ближче відкриття ринку землі, то більше юридичних запитань виникає у власників та користувачів земельних ділянок. Тому надзвичайно важливо з боку правової спільноти забезпечити українським громадянам надання якісної правової допомоги із земельних питань. Кожна людина може отримати юридичну консультацію, звернувшись до системи безоплатної правової допомоги. Крім того, визначені законом категорії громадян можуть скористатися послугами юристів та адвокатів для захисту та представництва інтересів у судах.

В Україні триває земельна реформа. У березні минулого року Верховна Рада України прийняла закон про обіг сільськогосподарських земель, який набирає чинності з 1 липня 2021 року. Цей закон  передбача надання права купівлі землі лише українцям. Також законодавчо встановленіо бмеження максимальної площі, яка може перебувати у власності однієї особи, та пільгові умови для українських фермерів.

Як отримати БПД з питаньземельнихправовідносин

• Як показує практика, у власників та користувачів землі виникає багато запитань у галузі земельних правовідносин. Найпоширеніші – це:
  • укладання, розірвання, зміна договору оренди земельної ділянки;
  • оформлення права власності на земельну ділянку;
  • встановлення меж земельної ділянки;
  • отримання ділянкиіз земель державної та комунальної власності;
  • протидія рейдерському захопленню землі;
  • інші питання щодо користування землею.
  • Якщо вам потрібна правова консультація з будь яких питань, у тому числі – у галузі земельних правовідносин, ви можете:
  • зателефонувати за безкоштовним номером системи БПД 0 800 213 103
  • звернутися до місцевих центрів та бюро (контакти на сайті системи БПД

• відвідати дистанційні або мобільні пункти доступу до БПД, графік роботи яких дізнатися в найближчому місцевому центрі/бюро
  • поставити запитання у месенджер фейсбук-сторінки системи БПД

• прочитати правові консультації у правничій вікіпедії WikiLegalAid https://wiki.legalaid.gov.ua/
  • скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через GooglePlayчиAppStore за посиланням https://bit.ly/3hwwgqR

Професійна юридична допомога – гарантована!

Фахівці системи БПД надають правові консультації як очно, так і дистанційно. Практика доводить, що своєчасне звернення до юристів дозволяє уникнути багатьох проблем, розв’язати спірне питання між сторонами у позасудовий спосіб, не витрачаючи час та кошти на судовий розгляд.

Наразі система БПД долучена до реалізації проєкту «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України», який реалізується відповідно до Угоди про позику між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку.

Кожне питання, з яким звертаються люди, має індивідуальний характер та потребує навичок юриста ідентифікувати проблему клієнта, надати зрозумілу правову  консультацію та за необхідності надати допомогу в забезпеченні доступу до вторинної правової допомоги (складення документів процесуального характеру, захист та представництво інтересіву судах, інших державних органах та органах місцевого самоврядування тощо).

Корисні ресурси для власників та користувачів землі

Також інформуємо Вас, що для отримання юридичних консультацій з будь-яких питань та захист у порушених прав Ви можете звернутися до відділу «Канівське бюро правової допомоги» Золотоніського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Канів, вул. Шевченка 6 (приміщення ощадбанку, 2-й поверх),  з понеділка по п'ятницю з 8-00 до 17-00 години.

У зв'язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання поширенню на території України короновірусу COVID-19 на сьогоднішній день прийом громадян ведеться також за попереднім записом за телефонами: (04736) 3-69-62, 0682269724. Бажаємо Вам міцного здоров’я!

Головний спеціаліст

Відділу «Канівське бюро правової допомоги»                                                             І.В.Танана