УВАГА! Магiстральнi газопроводи високого тиску

Дата: 28.04.2021 09:10

До відома керівників органів місцевого самоврядування (обласних, районних, міських та сільських рад), органів виконавчої влади, територіальних органів Держгеокадастру, топографо-геодезичних та картографічних підприємств, агроформувань усіх форм власності, користувачів лісового фонду, проектних та будівельних організацій, промислових та транспортних підприємств, установ і населення (власників та користувачів земельних ділянок, розташованих у межах охоронних зон об’єктів магістральних трубопроводів).

ТОВ « Оператор газотранспортної системи України» повідомляє, що територіями усіх областей України проходять магістральні трубопроводи, зокрема на землях в адміністративних межах Степанецької ОТГ.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! З метою захисту життя та здоров’я громадян, належної експлуатації та обслуговування ма­гістральних трубопроводів, а також попередження аварійних ситуацій, на земельних ділянках у межах охо­ронних зон магістральних трубопроводів від 75 м до 350 м в обидва боки від осі газопроводу (залежно від діаметру) категорично заборонено:

будувати житлові будинки, виробничі чи інші будівлі та споруди, громадські будівлі;

розміщувати автозаправні та автогазозаправні станції і склади пально-мастильних матеріалів;

будувати гаражі та автостоянки, дачні і садові будинки та господарські споруди;

будувати автомобільні дороги та залізничні колії, що проходять паралельно до магістрального газо­проводу, крім випадків спорудження відомчих технологічних доріг підприємств магістральних газопрово­дів;

влаштовувати звалища, виливати розчини кислот, солей та лугів, а також інших речовин, що спричи­няють корозію;

розміщувати спортивні майданчики, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту, організовува­ти заходи, пов’язані з масовим скупченням людей;

будувати горожі для відокремлення земельних ділянок приватної власності, лісових ділянок, садів, ви­ноградників тощо;

зберігати сіно та солому, розбивати польові стани і табори для худоби, розміщувати пересувні та ста­ціонарні пасіки;

висаджувати багаторічні насадження;

облаштовувати цвинтарі, скотомогильники;

переорювати (руйнувати) під’їзні шляхи та відомчі технологічні дороги до магістральних газопроводів;

кидати у річках і водоймах якорі, проходити із закинутими якорями, ланцюгами, лотами, волокушами і тралами;

розводити вогонь і розміщувати відкриті або закриті джерела вогню;

пошкоджувати та розбирати об’єкти магістральних трубопроводів;

розбирати та руйнувати водопропускні, берегоукріплювальні, земляні, протиерозійні, протипожежні та інші споруди, що захищають об’єкти магістральних трубопроводів від руйнування, а також прилеглі те­риторії від аварійного витікання продукту, що транспортується магістральним трубопроводом;

проникати на об’єкти магістральних трубопроводів, відчиняти люки, хвіртки і двері підсилюючих пунк­тів кабельного зв’язку, що не обслуговуються, огорож вузлів лінійної арматури, станцій катодного і дре­нажного захисту, лінійних і оглядових колодязів та інших лінійних споруд, відкривати і закривати запірну арматуру, вимикати і вмикати засоби зв’язку, енергозабезпечення, автоматики і телемеханіки магістраль­них трубопроводів;

переміщувати та руйнувати знаки закріплення магістральних трубопроводів на місцевості, пошкоджу­вати або руйнувати лінійну частину цих трубопроводів, засоби електрохімічного захисту від корозії, крано­ве обладнання, засоби технологічного зв’язку і лінійної телемеханіки, інші складові магістральних трубо­проводів;

перешкоджати проїзду аварійної та спеціальної техніки підприємств магістральних трубопроводів.

Будівельні, ремонтні, земляні, геологорозвідувальні, бурові, підривні, гірничі, землечерпальні та поглиблювальні роботи на земельних ділянках у межах охоронних зон, у місцях, де магістральні газопроводи проходять через ріки, водойми та болота, торфорозробка та організація кар’єрів для добування корисних копалин, а  також  всі інші  роботи,  пов'язані  з  розробкою ґрунту на глибину більше 30 сантиметрів на  таких  земельних  ділянках,  проводяться  лише  на підставі  письмового  погодження  з  структурними підрозділами АТ «Укртрансгаз» та відповідних органів держав­ного нагляду і контролю.

Особи, які отримали письмове погодження на проведення робіт на земельних ділянках, розташованих у межах охоронних зон, зобов'язані виконувати ці роботи з дотриманням умов їх  проведення та додержанням правового режиму  земель охоронних зон об'єктів магістральних трубопроводів.

Проїзд автомашин і механізмів через газопроводи здійснювати дорогами і переїздами, спеціально об­ладнаними і погодженими з структурними підрозділами АТ «Укртрансгаз». Польові сільськогосподарські роботи в охоронних зонах газопроводів землекористувачам належить проводити з обов’язковим попереднім повідомленням структурних підрозділів АТ «Укртрансгаз» про початок орно-посів­них та збиральних робіт.

Особи, винні у створенні перешкод підприємствам магістральних  трубопроводів при здійсненні ними контролю за технічним станом та виконанні планових і аварійно-відновлювальних робіт, у спричиненні аварій, створенні аварійних ситуацій чи інших ускладнень у функціонуванні магістральних  трубопроводів, що заподіяли шкоди майну підприємств  магістральних трубопроводів, власників та користувачів земельних ділянок, довкіллю , несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно із законом.

ГРОМАДЯНИ! Суворо дотримуйтесь правил охорони магістральних трубопроводів.

У разі виявлення витоків газу або пошкодження магістрального трубопроводу і його споруд, в тому числі під час проведення земляних робіт, слід негайно припинити роботи, повідомити про це в Золотоніське лінійне виробниче управління магістральних газопроводів за телефонами: (0472) 31 92 00 і організувати охорону цього місця на віддалі охоронної зони (75 м – 350 м).