Кабмін затвердив Порядок використання коштів держбюджету, передбачених для виплати до 5 травня. Змінились розміри!

Дата: 16.04.2021 16:16

Кабмін прийняв Постанову від 08 квітня 2021 р. № 325 якою затвердив Порядок використання коштів держбюджету, передбачених для виплати щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни і жертвам нацистських переслідувань (виплату до 5 травня).

Змінились розміри!

У 2021 році виплачуватимуть:

*Особам з інвалідністю  I групи — 4 421 грн;

II групи — 3 906 грн;

III групи — 3 391 грн;

*УБД, постраждалим учасникам Революції Гідності — 1 491 грн;

*особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною — 4 421 грн;

*членам сімей загиблих — 966 гривень;

*учасникам війни — 612 гривень.

До 14 квітня органи соцзахисту формують переліки осіб, які мають право на таку виплату. До цієї дати Міноборони, МВС та інші силові відомства повинні забезпечити органи соцзахисту переліками щодо осіб, які мають право на виплату, та не перебувають на обліку в органах Пенсійного фонду України, а Пенсійний фонд щодо осіб які перебувають на обліку в його органах.

Тобто, якщо ви УБД, член сім’ї загиблого, військовослужбовець чи пенсіонер, і щороку отримуєте таку виплату — ви повинні бути включеними в списки на виплату автоматично, але у разі якщо ви сумніваєтесь в цьому — зверніться із відповідною заявою до органу соцзахисту населення, або ж уточніть в військовій частині чи органі соцзахисту чи внесли Вас в списки на виплату.

Хто виплачує? Особам звільненим з військової служби виплачує орган соцзахисту, чинним військовослужбовцям - їхня військова частина, пенсіонери отримують кошти за місцем отримання пенсії.

Посилання на порядок тут: https://www.kmu.gov.ua/npas/deyaki-pitannya-viplati-razovoyi-groshovoyi-dopomogi-peredbachenoyi-zakonami-ukrayini-pro-status-veteraniv-vijni-garantiyi-yih-socialnogo-zahistu-i080421-325?fbclid=IwAR03SH45K54o6oNIz09-xeH42yHy63dHHlcfXJwSZaIqC6XY_kt5LpCA8iY