Степанецька ОТГ попереджає про заборону спалювання сухої трави, залишків рослинності, сміття та побутових відходів!

Дата: 01.04.2021 12:56

Спалювання сухих рослинних залишків стало для наших громадян настільки звичним, що практично не звертається увага на те, якої шкоди ці дії завдають довкіллю, життю та здоров’ю людей.

Дії по самовільному спалюванню сухої трави є порушенням вимог Законів України "Про охорону атмосферного повітря" (ст.16), “Про охорону навколишнього природного середовища” (ст.12; 22) та правил пожежної безпеки.

За самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, згідно статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено штраф розміром від 3060 до 6120 гривень.

Для посадових осіб — від 15300 до 21420 гривень. За ті самі дії, вчинені на території заповідників, паліям загрожуватиме штраф у розмірі від 6120 до  12240 гривень.

Найбільш дружнім по відношенню до довкілля шляхом утилізації опалого листя є компостування. До того ж, використовувати компост в якості добрива можна вже через рік після закладки. Його корисні властивості зберігатимуться ще 4 роки. Корисне використання компосту в якості прикореневої підкормки дерев і кущів.

Замисліться, яку шкоду наносимо довкіллю спалюючи листя і суху рослинність змушуючи тим самим себе та оточуючих дихати продуктами горіння.

Давайте пам’ятати, що природа потребує нашого захисту і бережливого ставлення до неї!

НЕ ПАЛИ – КОМПОСТУЙ!