Сьогодні починається Великий піст 2021 - як його дотримуватися

Дата: 15.03.2021 11:41

Якого числа починається Великий піст в 2021 році, скільки днів він триває, які продукти можна їсти в піст – з'ясував Главред.

Католицький Великий піст 2021 вже почався - якраз на цьому тижні. А ось в православ'ї початок Великого посту в 2021 році припав на 15 березня. Тобто традиційно відразу після Масниці і за 47 днів до Великодня 2021.

Найсуворіший піст року триває сім тижнів і завершиться 2 травня – на Великдень. При цьому підготовка до посту починається ще 21 лютого (це так званий Тиждень про митаря і фарисея або Перша приуготівна седмиця до Великого посту), а потім триває на Масничному тижні.

Також на час Великого посту припадають три з семи батьківських субот.

Великий піст 2021 - як дотримуватися

У всі 47 днів Великого посту категорично не можна їсти продукти тваринного походження:

• всі види м'яса та м'ясні продукти (від ковбасок до страв із м'ясними начинками);
  • молоко (тобто під забороною і йогурт, і кефір, і закваски, й інше з цієї серії);
  • сир (бринза, моцарелла, сирки) - це теж молочний продукт;
  • масло;
  • яйця (включаючи продукти, до складу яких вони входять: майонез та інші соуси, хліб і солодощі).

Риба, рибна ікра і морепродукти дозволяються лише тричі - по великих церковних святах:

Втім, важливо не лише пам'ятати, що не можна їсти у Великий піст 2021 – але також відвідувати церковні служби весь цей період, читати Святе Письмо і щиро намагатися не грішити.

Які продукти можна їсти в піст

Білкові продукти можна замінити соєю, бобовими і горіхами, сир – замінити на тофу, а солодке печиво – сухофруктами (фініки, курага, сушені ананаси тощо) і фруктовими десертами (від салатів до смузі).

Також у цей період важливо додати до свого раціону вітаміни.

Важливо пам'ятати, що від посту звільняються ті, у кого є проблеми зі здоров'ям (а також вагітні жінки) і дуже енергоємні навантаження під час служби (спортсмени, військові, ті ж вантажники та ін.). При сучасному ритмі життя строго дотримуватися посту в плані харчування вийде, мабуть, в одиниць.

Тому священики і наполягають, що головне під час посту – поститися духовно, а не тілом.

Календар Великого посту 2021

Великий піст починається з голодування, тобто в перший день можна лише воду. Аналогічно - і в Страсну п'ятницю.

В перший і останній тиждень Великого посту пропонується їсти лише вечорами, і лише у вихідні – ще й обідати.

В інший час календар харчування виглядає так:

• у понеділоксереду та п'ятницю - їсти тільки холодну їжу, прибравши з раціону навіть соняшникову олію;
  • у вівторок і четвер - можна готувати гарячу їжу, але теж без соняшникової олії;
  • у вихідні - можна додавати рослинне масло і пити трохи вина.