У 90 РОКІВ ЇЇ СИНІ ОЧІ ЗІГРІВАЮТЬ ТЕПЛОМ

Дата: 11.03.2021 13:55

10 березня цього року свій 90-й ювілей святкувала жителька села Степанці Ніна Іванівна Півень. Народилася і виросла іменинниця в селі Пилява, в багатодітній родині (шестеро дівчаток), пережила два голодомори, бачила війну, під час якої, ризикуючи власним життям, проводила партизанів до Мартинівки, хоча сама була боса, голодна, змучена війною, дівчинка. . Та велика сім’я пережила всі ці лихі часи завдяки турботі і винахідливості своєї матері, яка годувала діток як могла: і млинці пекла їм із листя бересту, і юшку варила із коріння аїру, і копала в мерзлій землі напівгнилу картоплю…

Та лихоліття скінчилося, Ніна Іванівна закінчила місцеву школу та й поїхала на заробітки аж в далеку Грузію. Випробувавши долю на чужині, повернулася додому, в рідне село, в 1952 році знайшла свою половинку, вийшла заміж, народила та виховала двох синів, має вже онуків та правнуків. Наразі проживає із сином Миколою, ще порається на городі, адже завжди любила працювати на землі, а особливо садити гарні квіти. Мабуть це дає їй наснагу - в свої 90 іменинниця ще схожа на маленьку бджілку-трудівницю, навіть своєму племіннику напекла своїх «фірменних» біляшів, без яких не обходиться тепер жодне їхнє сімейне свято. Та й взагалі, на її привітному обличчі горять ще зовсім юні сині очі, які приховують свій сум і біль за веселими вогниками та щирою посмішкою. В такий святковий день у хаті іменинниці зібралися найближчі її люди: сестра, хрещеник, племінник, онуки, сусіди та друзі, адже бабу Ніну всі дуже люблять та поважають. Свої вітання, побажання та подарунки сільський голова Олександр Яременко передав ювілярці через представників Степанецької ОТГ, - Вовчинську Наталію, секретарку Степанецької сільської ради та Оксану Павленко, спеціаліста із кадрових питань. Ніна Іванівна була дуже розчулена такою увагою та повагою з боку місцевого керівництва до літніх людей, та побажала своїм гостям успіхів у такій добрій справі – піклуванні про кожного жителя громади.