ПРОДОВЖУЄМО ЗНАЙОМСТВО ІЗ ТАГАНЧАНСЬКИМ СТАРОСТИНСЬКИМ ОКРУГОМ

Дата: 18.12.2020 11:20

Ежен  Деслав: родом із Таганчі

Ежен Деслав (Євген Антонович Слабченко- французький та іспанський кінорежисер українського походження, активний діяч українського емігрантського руху, засновник українського скаутського руху на Наддніпрянщині.

Народився  1899 року в селі Таганча на Черкащині. Закінчив гімназію у Білій Церкві, де в травні 1917 року виступив організатором однієї з перших скаутських дружин у Наддніпрянській Україні.                       У 1918 році написав підручник «Український Скаутинг».

Із 1918 року скаутські гуртки, які за розпорядженням гетьмана Скоропадського, були запроваджені при кожній школі.

В січні 1919 року був призначений Директорією до складу Української дипломатичної місії до США, а в 1920 році - українським дипломатичним кур'єром у Європі, де й залишився в еміграції після розформування дипломатичних місій Української Народної Республіки.

Працював у галузі кіножурналістики: виступав у 1925-1933 роках на сторінках журналу «Кіно», заснував у Парижі товариство «Друзі українського кіно», що сприяло пропаганді українських фільмів за кордоном.

Був співрежисером кінокартини «Війна дітей», удостоєної 1938 року премії Національнаї ради кінокритиків США як найкращий іноземний фільм.

У пам'ять про Євгена  Слабченка в 2011 році у місті Біла Церква було засновано Білоцерківський Кінофестиваль Сучасного Експериментального Кіно «Деслав Сінема Фест».