Степанецька громада
Черкаська область, Черкаський район

Телефонні шахраї: 20 способів видурювання грошей в українців

Дата: 13.12.2020 12:43
Кількість переглядів: 387

Фото без опису

Чим складніша ситуація в країні, тим більше людей, які хочуть нажитися на проблемах та бідах пересічних українців. Для цього шахраї використовують найрізноманітніші методи та способи: від простого прохання повернути помилково перекинуті гроші на мобільний, і до хитрих схем з фейковимим сайтами та розіграшами цінних подарунків. Однак, як би там не було, в основі будь-якого обману лежать кілька стандартних схем. В цій статті kozakorium.com розповість Вам про найпоширеніші серед них, а заодно дасть поради, як вберегти свої гроші та нерви й не потрапити на гачок.

 

SMS-вікторина

Пришліть якомога більше SMS на номер “ХХХ” і виграйте телевізор (машину, поїздку і т.д.). Як правило, внизу дрібними літерами прописано, що кожне смс коштує певну, доволі велику суму грошей, а шанси на перемогу мінімальні. Ось і виходить, що в кращому випадку Ви виграєте 100 грн, витративши при цьому 1000 грн. Дуже поширений спосіб обману, який все ще знаходить свою аудиторію.

 

SMS-піддавки

Як правило, приходить SMS наступного змісту: “Системне повідомлення. Акція! Перекажіть гроші на номер “ХХХ” і отримайте вдвічі більше!”. Багато любителів “халявних” грошей вирішують спробувати та починають з малого – відправляють, наприклад, 50 грн. Отримують у відповідь 100 грн. Відправляють 100 грн – отримують 200 грн. У такі моменти люди ловлять кураж і надсилають, скажімо, 1000 грн, а у відповідь – нічого.

 

SMS-знайомство

Цільова аудиторія – виключно чоловіки. Події відбуваються наступним чином: з невідомого номера приходить смс з пропозицією познайомитися, починається привітне сюсюкання, виникає бажання дізнатися у співрозмовниці якомога більше, вона навіть фото може надіслати для Вас. Загалом чоловіки можуть так захопитися, що навіть не звернуть увагу на стан свого рахунку, а, як правило, номери з яких надсилають подібні смс мають спеціальні тарифи на повідомлення.

 

“Кинь на рахунок 50грн. Тато (Мама, Оксана, коханий і т.д.)”

Напевно, наймасовіший варіант шахрайства, з яким стикався практично кожен власник мобільного телефону. Українцям приходить SMS з проханням: “У мене закінчилися гроші, поповни мій рахунок. Оксана”. Деякі абоненти, особливо люди пенсійного віку, поповнюють рахунок шахраїв, думаючи, що це пише хтось із знайомих або близьких людей.

 

“Поверніть гроші!”

Приходить SMS, що повідомляє Вас про надходження коштів на мобільний рахунок, а через кілька секунд відбувається вхідний дзвінок. Голос повідомляє, що тільки що помилково переказав гроші не на той номер, і просить повернути їх за допомогою послуги “Мобільний переказ”. Фактично у Вас вимагають повернути гроші з вашого рахунку, який насправді не змінювався. Далеко не кожен стане відразу перевіряти свій баланс і дізнаватися чи справді він був поповнений.

Дзвінок від працівника банку

Вам дзвонять на мобільний та повідомляють, що нібито стався технічний збій в програмі банку, в результаті чого Ви може втратити усі свої заощадження, які знаходяться на рахунку. Телефонний співрозмовник запевняє Вас, що проблему можна вирішити прямо зараз, але для цього від Вас вимагається повідомити додаткову інформацію у вигляді ПІН-коду та номеру банківської карти.

 

Родич потрапив у біду (затриманий поліцією, скої ДТП і т.д.)

Ще один спосіб обдурювання отримав назву “Родич потрапив у біду”. На мобільний телефон “жертви” дзвонять з невідомого номера і, як правило, представляються працівником поліції, далі повідомляють, що хтось із близьких родичів потрапив у біду (ДТП, затриманий поліцією, скоїв напад і т.д.) і для “вирішення” питання потрібно заплатити певну суму грошей, але зробити це слід негайно та не повідомляти нікого, бо в іншому випадку у родича будуть дуже серйозні проблеми.

 

Загублена SIM-ка

Шахраї через інтернет-магазин дізнаються номер банківської картки та мобільного телефона своєї майбутньої жертви. Роблять їй попередньо декілька дзвінків, а потім ідуть до оператора мобільного зв’язку та кажуть, що загубили телефон.

Відповідно, працівники мобільної компанії блокують SIM-карту: для цього потрібно назвати три останні номери, які дзвонили до абонента або до яких абонент дзвонив сам. Після блокування SIM-карти клієнтам видають той самий номер телефону. Після цього на активовану вже аферистами SIM-карту приходить код доступу до банківської карточки і лиходії знімають усі гроші.

 

Оголошення

Цей вид шахрайства також набув певного поширення, дії відбуваються наступним чином: коли Ви щось втратили, загубили і даєте оголошення в газету або, можливо, розклеюєте їх в місті. Будьте пильні, тому що Вам можуть зателефонувати шахраї, у яких немає загубленої речі, але вони намагатимуться видурити у Вас гроші за повернення.

 

Несподіваний виграш

Типовий варіант розвитку подій: неочікуваний виграш у лотереї чи в акції (в тому числі від мобільного оператора, якихось фірм тощо). Не поспішайте довіряти таким дзвінкам. Особливо, якщо Ви не брали участь у згаданих акціях. Обов’язково варто замислитися і зупинитися, коли Вам пропонують перерахувати якісь кошти або повідомити коди поповнення рахунків незнайомим особам.

 

Дзвінок на “дорогий” номер з вакансією роботи

Часто на сайтах з пошуку роботи можна натрапити на пропозиції, що у порівнянні з іншими здаються набагато вигіднішими, наприклад, оплата праці вища у 2-3 рази, численні бонуси, робота для студентів без досвіду попередньої роботи, багато вихідних і вільний графік. Як правило, під такими смачними оголошеннями контакти “відділу кадрів” починаються з 090 та 070. Це не код міста або оператора мобільного зв’язку, як може здатися на перший погляд. 090 та 070 – це код платного номера, який з космічною швидкістю “з’їдає” всі гроші, тариф може сягати 100грн/хв.

 

Вітаємо, Ви виграли автомобіль

“Вітаємо! Згідно з акцією “Разом назавжди” ви стали власником авто “Форд Фієста” від WINNER Ukraine”. Інфо: 066 3097692. Київ, Артема, 53″ – приблизно з таким змістом українцям приходять смс від шахраїв. Далі людині пропонують поповнити номер мобільного на певну суму, як правило, не менше 1000 грн, після чого її скажуть адресу сервісного центру, де можна отримати “приз”. Бувають випадки, що зловмисники також вказують фейкові сайти відомих автовиробників, перейшовши на які Ви справді знайдете свій номер телефону в переліку переможців, однак Вам запропонують заплатити 1% від суми вартості авто в якості податку за перемогу. В жодному разі не надсилайте кошти, хоча Ви і бачите свій номер на сайті, він є шахрайським.

 

Терміново погасіть заборгованість!

Також можуть приходити смс з вимогою негайно погасити заборгованість: мовляв, більш детально про суму уточніть за таким-то номером телефону. Враховуючи те, що нині майже кожен з нас бере щось в кредит, рука одразу тягнеться зателефонувати і поцікавитися, кому і скільки я раптом заборгував. Але робити цього не варто, так як з телефонного рахунку може пропасти чимала сума.

 

Дзвінок від “служби підтримки”-1

Вам представляються службою підтримки та повідомляють, що відбуваються технічні роботи з переведення Вас на іншу частоту зв’язку і для того, щоб телефон коректно працював потрібно ввести комбінацію *124*хх*ххххххххх#, зверніть увагу, що дана комбінація активізує службу “Переказ коштів”, тобто Ви добровільно перекинете зловмиснику кошти на потрібний номер.

 

Дзвінок від “служби підтримки”-2

Телефонують з “служби підтримки” та розповідають Вам, що виникли технічні проблеми, Ваш номер випадково заблокований і неправильно передається інформація визначника номера. Зателефонуйте, будь ласка, на номер (починають диктувати), який є номером телефону платного сервісу. Тобто за дзвінок на цей телефон з Вашого особового рахунку знімається значна сума, яка обмежена фантазією “організаторів афери”. Слід знати, що технічні служби операторів стільникового зв’язку не роблять таких дзвінків взагалі, оскільки і так володіють усієї необхідною інформацією та мають усі необхідні доступи.

 

Дзвінок від “служби підтримки”-3

Ваш телефон заблокований, необхідно зателефонувати за таким-то номером. На тому кінці дроту – автовідповідач, який коротко пояснить, що потрібно зробити, щоб не втратити старий номер або підтвердити, що ви і далі будете користуватися послугами цієї мережі. Вас попросять набрати певну комбінацію цифр для розблокування. Подібна спам-розсилка зазвичай здійснюється масово, в розрахунку на довірливих користувачів.

 

SMS-прохання

“У мене проблеми, подзвони на такий-то номер, якщо ніхто не відповість, кинь на нього ХХ грн і знову подзвони”. Часом просто приходить повідомлення “Я в лікарні, кинь гроші на номер – потім передзвоню”. Не варто відразу кидатися поповнювати рахунок незнайомого номера – швидше за все, це випадок нахабного шахрайства.

 

Фейковий приз

До Вас телефонує радіоведучий відомої програми та вітає з виграшем цінного призу. Щоб його отримати, потрібно протягом хвилини зателефонувати на такий-то номер радіостанції, де Вас ще раз вітають з перемогою. Можливо, що вас вже охопило почуття радості, і Ви стали надто довірливі. На додачу треба лише протягом півгодини купити картку поповнення рахунку і повідомити “Ді-джею” її дані – остання умова, щоб забрати приз, наприклад, для оплати ПДВ.

 

Дорогі короткі номери

За допомогою коротких номерів (набір з чотирьох цифр) можна додзвонитися в службу порятунку, на популярні радіостанції, отримати юридичну підтримку, зв’язатися зі страховою компанією, викликати таксі і багато іншого. Такі послуги надають сторонні провайдери за офіційним договором з Вашим оператором стільникового зв’язку на взаємовигідних умовах.

За надані послуги кожному клієнту оператора стільникового зв’язку провайдер послуг, напевно, відраховує якийсь відсоток з прибутку. Ви телефонуєте за вказаним номером через якусь причину. Інформацію Вам буде надавати людина, яка детально Вас розпитає, візьме хвилину-другу на пошук відповідей на Ваші конкретні питання. А потім ви дізнаєтеся, що за розмову з ввічливою дівчиною з рахунку списали кругленьку суму, скажімо 50-100 грн за 10 хвилин розмови. Обман? Та ні, все чесно. При цьому активно використовуються різні хитрі прийоми з приховування інформації про вартість подібних послуг. Так, щоб не можна було притягти до відповідальності за статтею “обман споживача”.

 

Ало, Вас викликають на концерт.

Для того щоб потрапити на гачок шахраїв, часто дзвонити нікуди не потрібно – Ваш номер наберуть самі. Мова йде про досить популярний спосіб обману керівників підприємств і організацій.

Схема проста: керівнику (наприклад, головному лікарю державної лікарні) телефонують на мобільний з “держдепартаменту”, звертаються до людини на ім’я та по-батькові, називають посаду. А далі інформують, що через кілька днів буде масштабний захід (наприклад, з’їзд керівників у сфері охорони здоров’я) з концертом. Керівник повинен бути тому, що там зберуться всі його колеги і начальство. Один нюанс – треба купити квиток на концерт, який коштує не менше тисячі гривень.

 

Кілька порад, як вберегтися від шахраїв:

1. Ретельно перевіряйте інформацію, яку Вам повідомляють.

2. Обов’язково беріть “паузу” у розмові з потенційним шахраєм, якщо він повідомляє про те, що сталося щось погане з вашими рідними.

3. В жодному разі не панікуйте, зверніться до будь-кого з близьких за порадою або просто розкажіть про ситуацію, що сталася, оскільки, дуже часто, шахраї використовують різні психологічні техніки та прийоми для маніпуляції.

4. Не поспішайте виконувати вказівки незнайомих Вам людей.

5. У жодному разі не перераховуйте грошей на вказані ними рахунки.

6. Повідомляйте поліцію про усі випадки шахрайства.

7. Пам’ятайте, що дармовий сир тільки у мишоловці.

Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь