Про проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

Дата: 11.11.2020 11:29

З метою розкриття потенційних можливостей  шкільної бібліотеки, сприяння реалізації  основних пріоритетів Нової  української школи у закладах загальної середньої освіти   Степанецької ОТГ   з 01 по 31 жовтня  2020 року був проведений сьомий Всеукраїнський місячник шкільних  бібліотек  під гаслом «Шкільна бібліотека та екологічна  просвіта учнів».

У  Степанецькому ліцеї    учні  6-х класів разом з бібліотекарем              Гетьман А.В. підготували інформаційний стенд «Бережіть природу джерело життя, здоров’я», на якому розмістили малюнки, інформаційні повідомлення  про природу, провели відкритий марафон «Мій голос на захист планети Земля».

З учнями 4 класу (класний керівник Момро В.І.) було проведено смайл – опитування «Якою ви бачите нашу планету в майбутньому».

У рамках місячника проведено Дні екологічної культури. Правила поведінки в природі обговорювали учні 3-4 класів на екологічній годині «Ми друзі природи» та учні 9-10 класів під час круглого столу «Що таке екологічна культура?». Старшокласники під керівництвом вчителя географії                      Почтар Ю.М.  презентували фотоколажі «Екологічні проблеми рідного села».

У бібліотеці був оформлений імпровізований екологічний паркан, на якому учні початкової школи розмістили свої малюнки на тему «Природа очима дітей».

Прикладом роботи по пропаганді книги стала презентація книги  Суворової Л. «Раз, два, три! Природо, оживи!» для учнів 3-4 класів,                          що провела бібліотекар Гетьман А.В. З цією ж метою у бібліотеці презентовано виставки книг «Екологія природи – екологія душі» та  «Знай, люби, бережи».

Підведено підсумки конкурсу «Найкращий читач»  шкільної  бібліотеки за 2019-2020 навчальний рік та нагороджено переможців.

Під час канікул також проводилася робота по тематиці місячника. Учень 11 класу Ткаченко Олександр досліджував проблему виникнення ярів у                              с. Степанці, працюючи над науково-дослідницькою роботою МАН України.

У Мартинівському ліцеї  (бібліотекар Кузьменко Л.М.)  заходи  в рамках сьомого місячника шкільних  бібліотек  проведені  в очній та дистанційній формах:

для учнів 1-4 класів–екологічний урок «До природи не неси  шкоди»;

вікторина «Подорожуємо тваринним світом»; конкурс малюнків «Чарівний світ природи» та «Вода очима дітей».

У цьому конкурсі відзначилися такі учні: Оберемок Віталій - 3 клас Мозговий Олексій - 2клас, Кривобабко Ксенія -3 клас, Підгайна Наталія -3 клас, Корчака Василь – 4 клас, Кириленко Олександр – 4 клас.  Лакатош Розалія – 4 клас, Горвард Соломія – 4клас, Костенко Максим – 4 клас, Гріневич Дарина – 4клас.

Для учнів 5 класу було проведено екологічну годину «Екологія і здоров’я» та фотоконкурс «Природа – вічний взірець мистецтва». Активну участь взяли як учні, так і вчителі. Це Бондаренко Антон - 3 клас, Крикун Богдан – 4клас, Костенко Максим – 4 клас, Котляр Артем – 4 клас, Кравченко Назар – 4клас  (учителі –Кравченко О.С., Кузьменко Л.М., Перебийніс В.В., Холод О.М., Ніколенко Н.О., Щербак В.В., Тимошенко Л.П., Мичка А.В.).

Протягом місячника була організована робота екомайстерні - «Екологічний дизайн». Свої вироби учні продемонстрували на шкільному святі «Природа і фантазія». В цьому конкурсі взяли участь учні 1-11класів.

Під керівництвом вчителя біології Перебийніс В.В. було проведено екологічну акцію «Чиста водиця – світу цариця». Активні учасники цієї акції учні 10 класу - Гаряча Ольга, Мозгова Анжела, Оберемок Вікторія та Кардаш Тарас. Вони дослідили і розчистили джерела, які є на території сіл Мартинівка, Дарівка та Ключники.

Здобувачі освіти Беркозівської гімназії  під керівництвом бібліотекаря Бендерської  Н.А.  теж долучилися до проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек.

У рамках місячника було проведено круглий стіл «Нас зібрала одна турбота», екологічну акцію «Повернемо Землі всі веселкові кольори», читацький марафон «Природа – це книга яку треба читати серцем», конкурс віршів «Природа у поезії», бесіда «За сторінками Червоної книги».

Найактивнішими учасниками стали Чуприна Інесса – учениця 6 класу, Демешко Тарас, Хрєбкова Руслана – учні 8 класу, Івашків Людмила – учениця 9 класу.

Всі заходи, що проводилися в закладах освіти в рамках Всеукраїнського місячника  бібліотек, супроводжувалися демонстрацією відеоматеріалів, презентацій,  використанням інтерактивних технологій.

За матеріалами Інформаційно-методичного центру