Україна перейде на зимовий час: коли та як переведуть годинники

Дата: 24.09.2020 14:06

Кожного року в Україні переводять стрілки годинників на літній і зимовий час. 2020-й рік не стане винятком і в другий місяць осені українці традиційно перейдуть на зимовий час.

Деталі: В Україні перехід на літній і зимовий час відбувається згідно із постановою Кабінету міністрів №509 “Про порядок обчислення часу на території України” від 13 травня 1996 року.

Так, датою переходу на зимовий час в Україні є остання неділя жовтня. Таким чином, переведення часу у 2020 році буде у ніч з суботи, 24 жовтня, на неділю, 25 жовтня.

Уже традиційно о 4:00 українці перемістять стрілки годинників на одну годину назад. Тож, завдяки цьому українці матимуть змогу довше поспати.

Слід також зауважити, що на 25 жовтня в Україні заплановані місцеві вибори, тому варто уважно стежити за часом. Хоча більшість сучасних гаджетів запрограмовані на автоматичне переведення годинників.

Чому переводять стрілки годинників

Традицію переводити годинники свого часу запровадили з метою економії електроенергії, щоб людина могла працювати, використовуючи менше штучного освітлення.

Перехід на літній і зимовий час здійснюється загалом у багатьох країнах світу, зокрема і в європейських державах. Таким чином окремі країни підлаштовуються під зміну початку та закінчення світлового дня в різні сезони.