Учитель, який іде в ногу з часом

Дата: 01.09.2020 10:10

30  років  працює  вчителем  історії та правознавства  Степанецької школи  Світлана Анатоліївна Заїка, вчитель  вищої  кваліфікаційної категорії,   учитель-методист.

…Мрія стати вчителем у неї  визріла  давно. Велику  роль  у цьому  відіграла мама, яка  понад  сорок років віддала  школі,   навчаючи  учнів початкових класів. Любов до книги, знань, стриманість, розсудливість, любов   до дітей -  це  все те, що взяла  Світлана від матері – Катерини Харлампіївни.

Навчаючись у Калитянській середній школі Броварського району на Київщині, Світлана була  активною ученицею.  Очолювала  раду дружини, а  у старших класах - учнівський  комітет  школи.

Із 5 класу  стала захоплюватися  історією.  Світлана з вдячністю згадує свою  вчительку  історії Головченко Любов Григорівну. Для неї  вона  назавжди залишилася зразком людини,  вчителя, історика. Любов до рідного краю, потребу вивчати його історію, яку зуміла передати Любов Григорівна,  Світлана сьогодні прагне виховати у  своїх учнів.

У 1983 році  після закінчення  школи   із золотою медаллю,  вступила на історичний  факультет  Київського  педінституту ім.О.М.Горького. Світлана  на відмінно навчалася в  інституті, ще й займалася  громадською роботою. Влітку  працювала в студентських загонах.

Часто згадує  Світлана Анатоліївна  свої студентські роки,  викладачів, які її навчали: декана  історичного  факультету Сушка О.О., викладачів історії   Трубайчука А.Ф.,  Ладиченко Т.В.,  Березовчука  М.Д., Ганжу І.Х.,  викладача археології Кравченко Н.М.,  викладача   допоміжних  історичних   дисциплін  Стрельського  Г.В.  та інших.

Навчаючись  у педінституті  Світлана зустріла свою долю – Михайла, теж  вчителя історії. У 1990 році   молода  вчительська сім’я за направленням приїхала працювати  у  с.Степанці  Канівського району.

Тут прийшли повага,  авторитет і  визнання  колег, шана учнів та батьків.  Тут виросли  діти: син  Євген і дочка Оксана.

Колеги-освітяни відгукуються: для Світлани Анатоліївни характерні   глибока  науково-теоретична підготовка, високий рівень  професійної майстерності. Вона постійно прагне йти  в  ногу з часом, вміло поєднуючи  активні  технології навчання з традиційними   методами, вчить дітей логічно мислити, аналізувати, порівнювати  історичні події та  факти. У центрі її  уваги – особистість дитини,  прагнення  в кожній   запалити  бажання  вчитися.

Світлана  Анатоліївна – творча  вчителька.  Інтерактивні вправи «Мозковий штурм», «Займи позицію», «Мікрофон», «Метод-прес», «Пошук інформації», «Навчаючи-вчуся», кросворди,  історичні задачі,  ігри стали  обов’язковими  елементами її уроків,  які проходять  в атмосфері  доброзичливості  та  взаєморозуміння.

Є чим похвалитися  педагогу С.А.Заїці - учні  Степанецької  школи  з року  в рік  є постійними   переможцями   районних  та учасниками обласних олімпіад з історії, конкурсів-захистів дослідницьких робіт  учнів-членів Малої академії  наук.

Велику  увагу  Світлана Анатоліївна  приділяє  позакласній роботі. Під її керівництвом   в школі працює гурток  «Краєзнавець»,  де  школярі вивчають  історію  рідного краю,  активно  включаються  в обласні   та  Всеукраїнські  акції та експедиції. Члени гуртка  зібрали багато  матеріалів з історії села, школи  та  узагальнили  їх.

Учителька Заїка С.А.  використовує  всі  можливості, аби любов до історії передалася тим,  кого  навчає,  і учні віддячують наставнику  знаннями. Багато її випускників здобули або здобувають  історичну  та  юридичну  освіту  у  вищих навчальних закладах.

А  особливою гордістю  вчителя є випускники, які,   як і  вона,  обрали фах  історика і  працюють у навчальних закладах.

Висока педагогічна культура, поєднання  почуття  такту  з високою вимогливістю забезпечують  Світлані Анатоліївні авторитет  серед  учителів, батьків, громадськості.

Світлана Анатоліївна бере  активну  участь  у методичній  роботі.   Вона - голова методичного об’єднання  учителів  історії ЗЗСО громади, на засіданнях  яких охоче ділиться  досвідом роботи   з колегами.

1 вересня 2020 року  для Світлани Анатоліївни подвійне свято: День Знань і  55- й День народження. Тож від усіх педагогів Степанецької  громади зичимо міцного здоров’я, творчих здобутків, родинного затишку та гарних учнів.

За матеріалами Інформаційно-методичного центру