Гусак Мартин чверть століття порядкує в степанецькій господі

Дата: 14.08.2020 17:29

У селі Степанці живе хазяйновитий та поки ще маловідомий гусак Мартин, якому виповнилося 25 років. Птах-довгожитель порядкує в господі степанецької родини вже чверть століття на правах справжнього члена родини: від господарів не відходить, відгукується на своє ім’я і любить, коли його голублять, хоча може й добряче вщипнути, якщо йому щось не до вподоби.

Маленьким гусеням увійшов він в життя і серце господині, коли потрапив у біду – поламав лапку. Вона виходила та й прикипіла до птаха всією душею, може, ще й через те, що Мартин був із першого виводка гусей, яких сімейна пара завела одразу після свого одруження. Відтоді птах, що його назвали на честь казкового героя, став лідером пташиного царства на подвір’ї. Він є ровесником доньки подружжя та найкращим другом онуки. Була в нього й вірна подруга з пташиних, Варвара, яка прожила з ним у парі 23 роки. Але тепер під опікою Мартина інша, молода гусочка, тож горював наш гусак-довгожитель недовго.

Невідомо, скільки Мартину ще судилося прожити: дикі гуси живуть до вісімдесяти років, домашні – значно менше. Але цьому гусакові неабияк пощастило: у нього дбайливі та люблячі господарі. Вони сподіваються, що Мартин ще довго житиме у щасливій парі на радість усій родині.

Можливо, їх улюбленець навіть стане найстарішим представником домашньої птиці України.