Івана Купала 2020: де та як відзначали у Степанецькій громаді в умовах карантину

Дата: 06.07.2020 10:08

Сьогодні в Україні святкуватимуть традиційне східнослов'янське свято Івана Купала. Це одне з чотирьох головних свят сонячного календаря. Воно є відгомоном найдавнішого язичницького свята літнього сонцестояння, що вихваляє цвітіння і родючість. У святі Івана Купала тісно переплелися давні язичницькі й християнські звичаї, завдяки чому воно є дуже красивим і зазвичай дуже ефектно та весело відзначається. Однак цього року в традиційні купальські плани втрутився карантин, запроваджений з метою стримування поширення коронавірусної інфекції. Традиційно Івана Купала щорічно святкується в ніч з 6 на 7 липня. В Степанецькій громаді традиції теж не порушуються. І, хоча, через пандемію народні гуляння відмінилися, та все ж таки святу бути. Біліотекарка  села Степанці Ніна Хоменко провела для юних красунь громади майстер-клас із плетіння купальських віночків та разом зробили відео, яким поділяться на своїй сторінці в соціальній мережі. Дівчатка принесли до будинку культури різнобарвні квіти, колоски та різні трави. Разом зі своєю наставницею сплели барвисті віночки, дізналися від Ніни Степанівни про значення кожної квітки, яка лягла на купальський віночок, про стародавні традиції, яких дотримувалися ще наші бабусі та відпустили свої дівочі мрії-віночки за водою. Дівчатка з нетерпінням будуть чекати наступного свята, щоб по-справжньому відсвяткувати його, - із вогнищем, вінками та ігрищами.