Онлайн-челендж до Дня вишиванки у Степанецькій громаді
21 травня 2020 року, Україна відзначає Всесвітній день вишиванки – етнічне свято, що демонструє прояв поваги і любові до свого народу, зберігає споконвічні традиції створення та носіння вишитого українського одягу.
Ідею акції, яка стала святом, - «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом, - стала вишиванка студента Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Одногрупники обрали один день і всі разом одягнули вишиванки.
Протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського та міжнародного рівня, до нього почала долучатися українська діаспора та прихильники України по всьому світу.
До Дня вишиванки в Степанецькій ОТГ, 21 травня 2020 року, провели онлайн-челендж «ВИШИВАНКА-НАШ ГЕНЕТИЧНИЙ КОД» та фото-сесії колективів, по всіх старостинських округах громади.
ДОЛУЧИСЬ ДО СВЯТА – ОДЯГНИ ВИШИВАНКУ!
Беркозівський старостинський округ
Мартинівський старостинський округ
Амбулаторія с. Степанці
Онлайн-челендж до Дня вишиванки від Юлії Крапиви
Про мою прабабцю Марту мені, на жаль, відомо небагато.
Родом з Канівщини. Мали з чоловіком велику родину – чи то 10 чи 12 дітей, більшість їх синів загинула під час Другої світової. Одна з небагатьох в селі була письменною, гарно малювала, співала в півчій.
На мені – її вишиванка. Не знаю, коли і з якої нагоди вона її вишивала, а от знайшла я її зовсім недавно, в старій скрині, перебираючи речі в осиротілій віднедавна батьківській хаті в с.Степанці. Звісно, завдяки золотим рукам моєї кравчині вона набула «моїх» параметрів, але автентичність вишивки нам все таки вдалося зберегти. Свою прабабцю я чомусь завжди уявляла молодою, веселою і красивою. Навіть колись в юності, будучи досить романтичною особою, написала вірш, присвячений їй. Звичайно, я тоді ще не знала , що більше ніж через два десятки років знайду її сорочку, та ще й носитиму її. Роздивляюся сторічну вишивку: безкінечник або ж хвилька, кривулька (хто як каже) - один із найдавніших знаків, що символізує вічність, неперервність буття. Символ захисту, вважалося, що його зображення унеможливлює проникнення до тіла зла, поганої енергетики. Полуниця. Слово, що походить від імені давньослов’янського сонячного бога Полеля. Сонечко донизу, от і весь секрет цього узору - символу.
Мабуть, все в житті невипадково.
І одного разу, можливо тоді, коли ти зовсім не очікуєш, всі невипадкові випадковості складуться в один красивий пазл.
Так як цієї весни зустрілися на рукавах прабабусиної вишиванки спогади юності, я і мій персональний сезон полуниць.
Юлія Крапива,
с.Степанці, м.Черкаси