Уряд України оприлюднив Розпорядження № 541-р від 06.05.2020 року: «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Черкаської області»

Дата: 18.05.2020 09:59

Рішення ухвалили ще 06 травня, хоча документ опублікували лише під вечір п’ятниці, 15 травня.

У Канівському районі будуть сформовані наступні 4 (чотири) громади:

Канівська територіальна громада з адміністративним центром у місті Канів. До складу ввійдуть наступні громади: Канівська, Конончанська, Межиріцька, Пекарівська, Хмільнянська, Яблунівська.

Бобрицька територіальна громада з адміністративним центром у селі Бобриця. До складу ввійдуть наступні громади: Бобрицька, Григорівська, Грищинецька, Козарівська, Курилівська, Литвинецька, Потапцівська, Пшеничницька, Тростянецька, Чернишівська.

Ліплявська територіальна громада з адміністративним центром у селі Ліпляве. До складу ввійдуть наступні громади: Ліплявська, Келебердянська, Озерищанська, Прохорівська.

Степанецька територіальна громада з адміністративним центром у селі Степанці. До складу ввійдуть наступні громади: Степанецька, Беркозівська, Горобіївська, Копіюватська, Мартинівська, Мельниківська, Павлівська, Полствинська, Попівська, Таганчанська.

Як бачимо до нашої Степанецької ОТГ заплановано приєднання лише сіл, які до цього входили до складу Таганчанської ОТГ.

Довідково: Наприкінці 2018 року в Канівському районі було утворено, аж 7 (сім) ОТГ. До існуючих Степанецької та Ліплявської ОТГ додалася Канівська ОТГ (в листопаді 2018 року, завдяки приєднанню села Яблунів до міста Канів). В грудні 2018 року відбулися перші вибори в новостворених – Литвинецькій, Таганчанській, Межирицькій та Бобрицькій ОТГ. Рівно через рік ці чотири громади були визнані НЕ спроможними та, згідно до оприлюдненого документу, будуть ліквідовані і переформатовані.