В Степанцях, заради розваги, потрощили могили на кладовищі

Дата: 29.04.2020 19:30

Представники Степанецької сільської ради отримали інформацію від місцевого жителя про те, що хтось на сільському кладовищі поглумився над могилами  батьків його односельчан,  понівечив надгробні хрести і пам’ятники. За викликом на місце події виїхали працівники Канівського відділення поліції, які виявили, що  з 16-ти могил  зірвані надгробки та хрести, розкидані лампадки. За свідченнями того ж місцевого жителя, правоохоронці встановили, що вандалами виявилися місцеві дітлахи – 11-13-ти річні хлопчаки. Діти пішли на кладовище порозважатися, бігали і стрибали по могилах, зривали  хрести і трощили все, що можна було розгромити. Якби не  місцевий житель, який прийшов на шум, - то наробили б ще більшої шкоди. Із малолітніми вандалами правоохоронці провели профілактичні бесіди виховного характеру. Відносно батьків цих підлітків складено адміністративні протоколи, згідно зі статтею 184 (невиконання батьками або особами, що їх заміняють, обов'язків щодо виховання дітей) Кодексу України про адмінправопорушення.

За вчинення наруги над могилами розпочато кримінальне провадження  за ст. 297 Кримінального кодексу України.

Також поліцейські з’ясовують, чому в період карантину батьки дозволили дітям самостійно гуляти селом та не контролювали, де вони перебувають. Ступінь їхньої відповідальності, розміри штрафів і відшкодування збитків буде встановлено органом місцевого самоврядування та в суді.