В Степанецькій ОТГ вшанували учасників бойових дій на території інших держав.

Дата: 17.02.2020 15:21

Історія СРСР, Росії - це історія постійних військових конфліктів країни-агресора. Війна в Афганістані (1979-1989), яку часто називають «В’єтнамською війною Радянського Союзу», є найбільшою військовою поразкою СРСР за всі роки його існування, яка призвела до його ізоляції на міжнародній арені, ілюстрацією чого став бойкот літньої олімпіади в Москві у 1980 році. США ввели ембарго на ввезення до СРСР зерна. Однак, що найважливіше, конфлікт поклав край розрядці біполярного протистояння та ознаменував початок нової «холодної війни». Наслідками конфлікту стало розвінчання міфу про непереможність радянської армії, загострення економічної та соціальної кризи, та, врешті-решт, дезінтеграція СРСР та його розпад. Афганська кампанія залишила невиліковну рану в душах та серцях тих, хто пройшов через вир військового конфлікту, хто втратив друзів, синів чи батьків. На жаль участь у цій бійні взяли 160375 військовослужбовців – вихідців з України, 3360 з яких – загинули, 72 – пропали безвісти, 3560 – стали інвалідами. До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у Степанецькій громаді, 15 лютого 2020 року, пройшли пам’ятні заходи та відбувся вечір-зустріч «Мій сум і біль Афганістан». Від імені сільського голови Олександра Яременка, секретар Степанецької сільської ради Наталія Вовчинська, подякувала ветеранам за те, що повернулись живими, виконавши свій інтернаціональний обов’язок, побажала їм щастя, здоров’я та мирного неба над головою.