Герої Крут - пам’ятаймо заради майбутнього

Дата: 30.01.2020 20:11

Історія юнаків, полеглих у бою під Крутами, стала символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну. Пам’ятати свою історію, а надто, її героїв, дуже важливо. Щороку, 29 січня, Україна вшановує пам’ять героїв Крут, які понад століття тому, у 1918 році, загинули за вільну Україну. Напередодні відзначення Дня пам'яті героїв Крут в Степанецькій громаді відбулися тематичні заходи:

• пізнавальний кінозал «Пам’ятаємо про Крути», присвячений далеким подіям;
  • перегляд фільму «Крути 1918» учнями Степанецького відділення ДНЗ «Канівське ВПУ».

Завідуюча степанецькою бібліотекою Ніна Хоменко організувала інформаційну програму «Пам'ятай про Крути». Зокрема, учнівська молодь ознайомилася з виставкою «Понад усе вони любили свій коханий край», а також матеріалами з періодики про подвиг героїв Крут. В Мартинівський бібліотеці також відбувся тематичний захід «Крути: трагедія та подвиг», на який запросили жителів села. Присутні вшанували загиблих під Крутами хвилиною мовчання. Після виступу бібліотекарки Алли Куцокінь відбувся показ історичного фільму «Крути 1918». Додатково, у всіх освітніх закладах громади пройшли виховні години та інші заходи, присвячені цій темі. Адже навчати патріотизму, формувати дух свободи і повагу до українських героїв слід з дитинства. «Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього».