Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

Дата: 27.01.2020 06:49

27 січня, в День пам'яті жертв Голокосту, в різних містах України проходять пам'ятні церемонії, траурні мітинги, меморіальні виставки та інші заходи в пам'ять про жертви Катастрофи. У цей день в Україні і по всьому світу згадують євреїв, які були знищені нацистською машиною Голокосту тільки за те, що вони були євреями. Всього за роки Другої світової війни було вбито близько шести мільйонів євреїв. У 2020 році пам’ятні церемонії об'єднані однією ідеєю під назвою «Шість мільйонів сердець». Заходи пройдуть практично в усіх містах України, в яких відбувалися масові розстріли євреїв, де знаходяться меморіали і колишні гетто. Так, церемонії пройдуть в Білій Церкві, Нікополі, Запоріжжі, Дніпрі (в інституті «Ткума» та єврейському музеї міста), Мелітополі, Маріуполі, Харкові, Львові, Чернівцях, Одесі, Києві, Кропивницькому та інших містах України. Крім основних церемоній та покладання квітів і каменів (за єврейською традицією) до меморіалів, в різних містах пройдуть численні пам'ятні виставки, лекції, бесіди, вистави і зустрічі з тими, хто вижили в Голокост і Праведниками, які їх рятували. Нагадаємо, що в Ізраїлі у меморіалі Яд Вашем 23 січня, з особливими урочистостями, вже пройшов Форум з Голокосту за участю української делегації на найвищому рівні. В рамках Форуму Президент України провів низку зустрічей, на яких обговорив важливість пам'яті Голокосту в сучасному світі. Крім цього, в Ізраїлі є свій день пам'яті - Йом а-Шоа. В цей день в єврейській державі шанують пам'ять не тільки жертв, але і героїв Катастрофи, які ризикували життям заради порятунку євреїв. Йом а-Шоа пройде в Ізраїлі цієї весни.