День працівників гідрометеорологічної служби

Дата: 19.11.2019 14:53

Сьогодні очікується шквал привітань! 19 листопада в Україні щорічно відзначається День працівників гідрометеорологічної служби. Свято встановлене Указом Президента України у 2003 році.

Дата вибрана не випадково: у 20-х роках минулого століття, в середині листопада, була заснована українська гідрометеослужба. Зараз в Україні центр гідрометеорології — підрозділ МНС. А працюють в цій сфері понад п’ять тисяч чоловік.

Переоцінити важливість роботи тих, хто передбачає погоду й попереджає про стихійні лиха складно. Адже ми стикаємося з ним щодня, коли вирішуємо чи брати парасольку, як одягнутися, на коли запланувати відпустку. А сільське господарство, авіаперельоти, будівництво та багато інших сфер без синоптиків й взагалі як без рук.

Щорічно організації гідрометеорологічної служби країни дають близько 275 тисяч прогнозів та попереджень. Нехай же всі вони будуть максимально точні. А ми, коли наступного разу промокнемо, не будемо лаяти синоптиків, а згадаємо, що у природи немає поганої погоди …