День програміста

Дата: 13.09.2019 09:47

Точної дати Дня програміста немає Свято «День програміста» в 2019 році відзначається 13 вересня, у п'ятницю. День програміста відзначається на 256-й день року — 13 вересня, а якщо рік високосний — 12 вересня. Число 256 обрано тому, що це кількість цілих чисел, яку можна виразити за допомогою восьмирозрядного байта, а також це максимальна ступінь числа 2, яка менша кількості днів у році — 365. Історія свята День програміста Український уряд поки свято офіційним не визнав, але в ряді країн День програміста входить в число державних свят. Сьогодні цей день неофіційно відзначається в Ізраїлі, Австрії, Німеччині, Канаді, Китаї, Хорватії, Чехії, Франції, Австралії, Польщі, Італії, Великобританії, США та багатьох інших країнах. У березні на сайті Президента України була зареєстрована петиція з пропозицією встановити 13 вересня новим професійним святом - День програміста. "Сьогодні без комп'ютера нічого не можливо зробити, банківські перекази, хірургічні операції, електронні черги, електронні квитки, голосування в радах, місцеві та державні сайти, невже ми не заслуговуємо професійне свято?", - пояснив свою позицію автор. Програмісти, як представники однієї з найбільш високооплачуваних професій, можуть дозволити собі святкувати свій професійний день у великих масштабах. Хоча це відбувається рідко. В основному, люди збираються на різні вечори або корпоративи в компаніях, де вони працюють і там приймають подарунки та побажання.