У Європі і світі вшановують День пам’яті жертв сталінізму та нацизму

Дата: 23.08.2019 08:13

23 серпня, в неділю, в Європі і у світі вшановують День пам’яті жертв сталінізму та нацизму, відомий також як День пам’яті жертв тоталітарних та авторитарних режимів чи «День чорної стрічки».

Цього дня 1939 року був підписаний так званий пакт Молотова – Ріббентропа, за таємним протоколом до якого нацистський режим у Німеччині і сталінський режим у тодішньому СРСР об’єднали зусилля в розподілі між собою Європи.

Європейський День пам’яті жертв сталінізму та нацизму запропонував запровадити 2008 року Європарламент; від 2009-го його вшановують усі інституції Євросоюзу.

Також вшанування цього дня підтримала Організація з безпеки і співпраці в Європі.

Крім того, цей день офіційно вшановує і низка окремих країн Європи, і членів ЄС, і не членів, а поза межами Європи – США, Канада і Грузія.

Резолюції Європейського парламенту і ОБСЄ з цього приводу викликали різку критику з боку Росії, в якій фактично знову потроху відроджується культ Сталіна, через прирівнювання сталінського режиму до нацистського.