З ДНЕМ ПРИКОРДОННИКА ТЕБЕ, СОЛДАТЕ!

Дата: 30.04.2019 10:07

З Днем прикордонника тебе, солдате,

Мирного неба над головою!

Нехай твій край буде світом багатий,

А війна пройде стороною.

Щастя, здоров’я, удачі, добра

І завжди тихого кордону.

Нехай тебе зігріває завжди

Думка про світло у вікнах рідного дому!

День прикордонника в Україні з 2018 року відзначають 30 квітня. Раніше його святкували 28 травня. Однак Петро Порошенко у 2018 році підписав указ, яким встановив святкування 30 квітня. Зроблено це було для того, щоб свято стало співзвучним з реальними подіями в Україні. Адже сучасна Україна є історичною наступницею Української народної республіки і Гетьманської держави.

День присвячений подіям кінця квітня 1918 року, коли слов’янська група окремої запорізької дивізії армії УНР під командуванням полковника Володимира Сікевича, звільнивши більшу частину Донбасу, вийшла на міжнародно визнаний кордон УНР з Росією і тодішнім Доном.

Тож щиро вітаємо особовий склад і ветеранів Державної прикордонної служби України з професійним святом – Днем прикордонника.

Ваша служба в усі часи була справою благородних і мужніх людей.

І нині, коли наша держава вперше за роки незалежності постала перед зовнішньою загрозою, Ви на першому рубежі стоїте на захисті єдиної та незалежної України. Без перебільшення, сьогодні від Вас залежить мир в Україні і спокій у кожній українській домівці.

Бажаємо Вам та Вашим рідним міцного здоров’я та благополуччя, наснаги та успіхів у Вашій нелегкій, але почесній службі народові України.