Міжнародний день визволення в’язнів фашистських таборів

Дата: 11.04.2019 09:50

Щороку 11 квітня увесь світ відзначає Міжнародний день визволення в’язнів фашистських таборів.

Саме 11 квітня 1945 року американські війська вторглися на територію найбільшого табору, який мав назву «Бухенвальд». В’язні «Бухенвальду» підняли інтернаціональне повстання, результатом якого стало ліквідування табору.

Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів, в яких перебувало 18 мільйонів осіб. Біографії цих людей – це справжні уроки мужності для молодого покоління.

Відзначення Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських таборів є вияв шанобливого ставлення до представників старшого покоління, консолідація зусиль влади та громадянського суспільства навколо історії боротьби Українського народу за свою свободу у період Другої світової війни.

У цей день увесь світ віддає данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в концтаборах, розташованих на території України.