День журналіста України

Дата: 06.06.2018 09:49

День журналіста щороку святкують в Україні 6 червня згідно з указом Президента України від 25.05.1994 №251/94, оскільки саме цього дня Спілка журналістів України в 1992 році приєдналася до Міжнародної федерації журналістів.

Професійні журналісти — це люди, яким вдається дотримуватися принциповості в будь-якій ситуації. Їхнє завдання — донести до громадськості новини максимально об'єктивно. Вони не бояться опинитися в небезпеці, кидають виклик безпринципності та брехні і завжди зберігають незалежність.

Адже не даремно журналістів називають четвертою владою. Їм вірять, їх поважають і від них завжди чекають правдивих і актуальних новин.

Слово — потужна зброя. Тому варто віддати належне професійним журналістам за плюралізм думок, принциповість в роботі та за зважене незаангажоване освітлення подій. Своїм професійним святом журналісти також можуть вважати Міжнародний день солідарності журналістів та День працівників радіо, телебачення та зв’язку України.

Висвітлює життя народу ясно,

Яскраво відображає часу плин,

Навіть у тих місцях, де так небезпечно

Нам не обійтися без новин.

І сьогодні Україна відзначає

Журналіста день - нехай же вам

Яскраве світло дорогу висвітлює,

Як маяк далекий кораблям.