Хвороба Лайма на Канівщині

Канівське відділення Черкаського міськрайонного відділу ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» повідомляє, що на Канівщині відмічається зростання захворюваності хворобою Лайма або бореліозом, що зумовлене сезонною активністю іксодових кліщів – переносників збудника хвороби.
В поточному році на Канівщині зареєстровано 34 випадки хвороби Лайма, що у 1,5 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (23 вип).
Протягом червня-липня 2026 року в громадах Канівщини відмічається різке зростання захворюваності. Зареєстровано 26 випадків хвороби, що у 4,3 рази більше, ніж у травні (6 вип.). Зокрема, в Канівській міській ТГ зареєстровано 22 випадки хвороби Лайма (за аналогічний період минулого року було 15 випадків), Степанецькій ОТГ – 2 випадки (минулий рік – 0 вип.), Бобрицькій ТГ – 1 вип. (минулий рік – 1 вип.), Ліплявській ТГ – 1 вип. ( минулого року- 1 вип) .
За відсутності своєчасного лікування бореліоз може перейти у хронічну форму. Повне одужання від хвороби Лайма можливе, якщо лікування розпочато на ранній стадії розвитку патології. При виявленні на тілі кліща, потрібно звернутися за консультацію до сімейного лікаря.