Степанецька громада
Черкаська область, Черкаський район

Як громади протидіють пандемії – чергова добірка АМУ

Дата: 10.04.2020 11:58
Кількість переглядів: 292

Фото без опису

Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей. 

Асоціація міст України слідкує за досвідом громад.


м. Хмельницький

5 млн грн на засоби захисту та ліки

З міського бюджету виділено 5 млн грн для придбання засобів захисту для медиків, ліків та іншого медобладнання. Закупівлі здійснюються щодня. Міський голова Олександр Симчишин: жителям міта безкоштовно роздано 7 тис. масок, передано на фронт - 2 тис., військовим частинам -  2 тис., поліції -  1,6 тис. Окрім того,  4 тис. масок отримали водії та кондуктори тролейбусів, 2 тис. - працівники міськради.


м. Київ

Благодійний фонд «Бабин Яр» долучився до роботи Єдиного координаційного центру допомоги

З ініціативою підтримати жителів, які мешкають поблизу Бабиного Яру, виступив Благодійний фонд Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр». У відповідь на ініціативу фонду районні управління праці та соціального захисту в м. Києві визначили близько 1000 сімей різних категорій, які потребують допомоги. Фонд закупив товари першої необхідності та забезпечив транспорт для соціальних працівників, які доставляють пакунки підтримки.


м. Львів

Підприємці пожертвували 30 млн грн на боротьбу з коронавірусом

З початку карантину загальна сума благодійної допомоги місцевих підприємців Львову становить понад 30 млн грн. Допомога від бізнесу дозволила місту оперативно отримати медичне обладнання та забезпечити засобами індивідуального захисту медиків усіх лікарень та поліклінік.


м. Дніпро

Медпрацівникам підвищать зарплату

Рішення підвищити зарплату медикам, які працюватимуть з хворими на коронавірус, було ухвалене міською радою за ініціативи мера Дніпра Бориса Філатова. Встановлено такі зарплати: лікар-анестезіолог чи лікар-реаніматолог - від 20 тис. грн і вище, медсестра – від 15 тис. грн, санітарка – 10 тис. грн.


Кропивницька громада

Підтримка соціально вразливих верств населення

Понад вісім тисяч жителів міста, якi опинилися у складних життєвих обставинах через запровадження карантину, отримують благодійну допомогу продуктами харчування від місцевого підприємства.

Продуктові набори видаються одиноким людям віком понад 80 років, громадянам похилого віку, які потребують догляду, а також громадянам з інвалідністю. Доставкою продуктових наборів займаються працівники місцевих органів соціального захисту населення.

«Дякую підприємцям, які у складних умовах сьогодення знаходять можливість допомогти людям. А наше завдання – ефективно спрацювати, i розвести цi пакунки адресно», – прокоментував міський голова Андрiй Райкович.


м. Черкаси

74 млн грн покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я

Виконком Черкаської міської ради прийняв рішення про виділення 74 млн грн на покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я для запобігання поширенню коронавірусу. Кошти вдалося віднайти завдяки скороченню видатків бюджету розвитку.

Кошти будуть спрямовані на придбання апаратів ШВЛ, кисневих концентраторів, пульсоксиметрів, моніторів пацієнта, дозаторів лікувальних речовин, рентгенапаратів тощо. Крім того, будуть придбані засоби індивідуального захисту (комбінезони, захисні щитки, захисні окуляри, респіратори, рукавички, маски) та дезінфікуючі засоби згідно із потребами, які визначили лікувальні заклади.


Сумська громада

Управління освіти і науки створило офіційний YouTube-канал

Сумські учителі почали викладати свої уроки на офіційному YouTube-каналі управління освіти і науки, щоб учні могли надолужати пропущені через карантин, хворобу чи з інших причин теми. На новоствореному інтернет-ресурсі вже опубліковано понад 200 відеоуроків та презентацій з української мови, математики та фізичної культури для школярів 1-4 та 6-х класів. Канал й надалі поповнюватиметься відео.


Немирівська ОТГ, Вінницька область

Громада передає Вінниці три автобуси та апарат ШВЛ

Вінницька центральна районна лікарня функціонуватиме як інфекційна зі збереженням профілів. Туди планується переведення всіх пацієнтів з COVID-19, які зараз знаходяться в інших медзакладах.

Щоб підтримати Вінницьку громаду у цей складний час, Немирівська громада прийняла рішення про передачу у Вінницю в тимчасове користування трьох шкільних автобусів та одного апарату штучної вентиляції легень. Транспортні засоби використовуватимуть для потреб психлікарні та онкодиспансеру, а ШВЛ – у Вінницькій центральній районній лікарні.


м. Краматорськ, Донецька область

Підприємці допомагають медикам у боротьбі з пандемією

Краматорські підприємці вирішили діяти на упередження та забезпечити лікарні засобами захисту і необхідними ліками. В першу чергу, вони подбали про лікарів інфекційного стаціонару та відділення інтенсивної терапії Краматорського дитячого територіального медичного об’єднання, адже саме інфекційний стаціонар першим прийматиме дітей із захворюваннями на коронавірус з Краматорська, Слов’янська та Дружківки. Місцевим лікарням було передано захисні маски та щитки, медичні костюми у комплекті з шоломами та бахілами, ліки та пульсоксиметри.


м.Рожище, Волинська область

Із міста організовано підвезення медиків до Луцька

Рожищенська міська рада  виділила кошти на організацію підвезення медичних працівників із Рожища на роботу до Луцька та у зворотному напрямку додому.

Право проїзду в автобусі мають виключно працівники медичних установ. Для посадки в автобус вони повинні мати при собі засоби особистого захисту та посвідчення, видані медичним закладом.


м. Бердянськ, Запорізька область

Працівники міськради підтримують медиків

Працівники виконкому Бердянської міської ради долучаються до підтримки медичних працівників, які будуть лікувати пацієнтів з COVID-19. Так, частина заробітної плати посадовців буде перерахована на спеціальний рахунок КНП “Бердянське територіальне медичне об’єднання”. Дану ініціативу міського голови Володимира Чепурного підтримали більшість співробітників. Також оприлюднений рахунок для добровільного перерахування грошей на додаткові виплати медпрацівникам. 


Коломийська ОТГ, Івано-Франківська область

Допомога одиноким людям з інвалідністю та особам похилого віку

В період карантину одиноким людям з інвалідністю та особам похилого віку допомагають працівники Єдиного центру надання реабілітаційних та соціальних послуг. Зокрема, 17 працівників відділення соціальної допомоги обслуговують 180 підопічних, які перебувають вдома на карантині, - приносять їм продукти та медикаменти.

А жителям громади, яким за 80, та людям з інвалідністю, які на обслуговуванні Центру, безкоштовно роздають продуктові набори.


Бучанська ОТГ , Київська область

Понад 3 млн грн з місцевого бюджету для боротьби з коронавірусом

На позачерговій сесії Бучанської міської ради виділено додатково на боротьбу з коронавірусом  понад 3 млн грн. Зокрема, кошти передбачено на фінансову підтримку персоналу екстреної допомоги, на виконання програми із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій, на дезінфекцію (санітарну обробку) місць загального перебування, придбання захисних костюмів, на підтримку вторинної медичної ланки.


Новопсковська ОТГ, Луганська область

Захисні маски для лікарів

Місцеві підприємці друкують на 3D-принтерах захисні маски (щитки) для медичних працівників. Основу маски надруковано на 3D-обладнанні, а захисна частина створена з щільної плівки для ламінування. Маски призначені для медичних працівників, які братимуть біологічні матеріали у жителів громади для проведення тест-дослідження на коронавірусну інфекцію. Наразі замовлено 40 масок.


Опішнянська ОТГ, Полтавська область

Лікарня отримала апарат ШВЛ від підприємця

Підприємець, який працює на території громади, придбав для Опішнянської районної лікарні апарат штучної вентиляції легень вартістю понад 300 тис.грн, а також низку необхідного медичного обладнання.

Голова ОТГ Микола Різник подякував підприємцю та наголосив, що це приклад  соціально відповідального бізнесу.


м. Сарни,  Рівненська область

500 тис. грн екстреним службам

На позачерговій сесії Сарненської міської ради з місцевого бюджету виділено 500 тис. грн на заходи з протидії розповсюдженню коронавірусу.  Зокрема, кошти спрямовані для КНП "Сарненська центральна районна лікарня", КНП "Сарненський районний центр первинної медико-санітарної допомоги", а також для придбання паливно-мастильних матеріалів, аварійно-рятувального обладнання, спеціального та захисного спорядження, речового майна ДПРЧ-8, ДПРЗ-5 ГУ ДСНС України у Рівненській області.


Підволочиська ОТГ, Тернопільська область

Волонтерський підрозділ для надання допомоги соціально вразливим верствам населення

У Підволочиську волонтерська група КЗ «Територіальний центр надання соціальних послуг Підволочиської селищної ради» надає допомогу людям похилого віку, які перебувають на самоізоляції. При комунальному закладі надання соціальних послуг, на час дії карантину створено волонтерський підрозділ з надання допомоги  громадянам у закупівлі продуктів чи медикаментів.


Присиваська ОТГ, Херсонська область

Громада турбується про жителів

У об’єднаній територіальній громаді налагоджене забезпечення доставки продуктів та медикаментів для одиноких літніх людей, організовано патрулювання території. «На позачерговій сесії були прийняті рішення про виділення коштів для районних і місцевих закладів медицини. Також з перших днів карантину працівники Павлівського сільського будинку культури проявили ініціативу і взяли на себе пошиття захисних масок. За вихідні пошили близько півтори сотні масок, дотримуючись відповідних вимог стерильності. Звернулися по допомогу та підтримку й до будівельників, сільгоспвиробників та підприємців округу. Дякуємо багатьом небайдужим, хто відгукнувся!», - розповів староста Павлівського старостинського округу Анатолій Андрієвський.


м. Прилуки, Чернігівська область

Продуктові набори для нужденних

У Прилуках створено міський центр допомоги самотнім людям, малозабезпеченим сім'ям, дорослим і дітям з інвалідністю. Їм за підтримки місцевих підприємців буде роздано продукти харчування першої необхідності. Перші 360 продуктових наборів вже отримали люди з інвалідністю.


м. Київ

Автомобілі та пальне для медичних і соціальних працівників

Офіційний імпортер автомобілів Volkswagen в Україні надав у тимчасове користування 10 авто та пальне для потреб організацій, залучених до протидії пандемії COVID-19.

Авто отримають: Центр Екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва, Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги. Також авто отримає Єдиний координаційний центр, який діє у Департаменті соціальної політики КМДА та допомагає незахищеним киянам – забезпечує їх продуктами. Вже доставлено понад 7,5 тисяч наборів, планується ще 50 тисяч.

Ідея реалізована за підтримки Єдиного координаційного центру КМДА.


Баранівська ОТГ, Житомирська область

Школярі допомагають виготовляти засоби індивідуального захисту

Міжшкільний ресурсний центр допомагає місцевій владі у боротьбі з коронавірусом. Так, у центрі на замовлення міської ради виготовляються індивідуальні засоби захисту, зокрема, маски та захисні щитки для обличчя. На 3D-принтері школярі виготовляють і респіратори із змінними фільтрами.


м.Одеса

Центр моніторингу та протидії COVID-19

Для координації зусиль всієї системи охорони здоров'я Одеси на базі міської служби невідкладної медичної допомоги створено Центр моніторингу та протидії COVID-19. Центр забезпечує зв'язок усіх рівнів надання допомоги при COVID-19, збір оперативної інформації та взаємодію в онлайн-режимі всіх опорних закладів з департаментом охорони здоров'я.

Для оперативного моніторингу ліжкового фонду всіх міських стаціонарних медичних закладів створено внутрішній електронний ресурс, управління яким здійснює Центр. Це допомагає фахівцям оперативно вирішувати питання наявності вільних місць у закладах, перерозподілу потоків пацієнтів залежно від зайнятості ліжок і наявності вільних апаратів ШВЛ.


м. Покровськ, Донецька область

Виділено кошти для лікарень

Місцева рада виділила 3 млн грн медичним закладам міста: 500 тис. грн — Центру первинної медико-санітарної допомоги та 2,5 млн грн — Центральній міській лікарні інтенсивного лікування. На ці кошти придбано 120 експрес-тестів, медикаменти та медичні засоби, захисний одяг, антисептики та дезінфекційні засоби.

Також міська влада прийняла рішення тимчасово перепрофілювати дитяче відділення Покровської ЦРЛ в інфекційне. Усі лікувальні установи міста переведені в режим екстреної медицини.


м.Білгород-Дністровський, Одеська область

Штаб допомагає жителям громади

У Білгород-Дністровському працює Штаб з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації, одним із завдань якого є акумулювання зусиль місцевої влади, служб, бізнесу для надання допомоги жителям. Так, при штабі діє «гаряча» телефонна лінія, що збирає інформацію про самотніх людей похилого віку, які не можуть самостійно вийти за продуктами. Таким людям допомогу у придбанні продуктів надають працівники пошти. Мережа супермаркетів надає продуктові набори, які соціальні працівники доставляють людям з інвалідністю, ветеранам, багатодітним родинам та іншим.


м. Шепетівка, Хмельницька область

Кошти на апарат ШВЛ

Депутати міської ради перерозподілили кошти бюджету міста та прийняли рішення про спрямування Шепетівській центральній районній лікарні 810 тис. грн на придбання апарату штучної вентиляції легень і концентратора кисню.

Також у зв’язку із надзвичайною ситуацією, що виникла в Україні через поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, прийнято рішення про збільшення резервного фонду міста на 400 тис. грн.


Жовтанецька ОТГ, Львівська область

Засоби захисту для медиків

800 тис. грн на невідкладні заходи з запобігання можливому поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 з місцевого бюджету Жовтанецька сільська рада. Кошти  підуть на придбання засобів індивідуального захисту для медичних працівників: рукавиць, масок, халатів, антисептичних засобів. Також частину коштів спрямували у Кам'янка-Бузьку центральна районну лікарню, яка визначена в області опорною для приймання хворих із підозрою на коронавірус.


м. Генічеськ, Херсонська область

Підприємці роздають продуктові набори через гуманітарний штаб міськради

З оголошенням карантину багато людей поважного віку, одиноких осіб та багатодітних сімей опинилися в скруті. Для допомоги їм за ініціативи Генічеського міського голови Олександра Тулупова при міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді створено гуманітарний штаб та мобільну групу для доставки продуктів харчування.

Місцеві підприємці щоденно допомагають мобільній групі доставляти набори підопічним територіального центру соціального обслуговування. У середньому за день у місті роздають сотню наборів з гуманітарною допомогою.


м. Енергодар,  Запорізька область

Захисні маски для бюджетників, комунальників, медиків та поліції

Кошти з резервного фонду міського бюджету Енергодару  виділено у сумі майже 600 тис. грн. За ці кошти планується придбати засоби індивідуального захисту (маски) для територіальних виконавчих органів влади, бюджетних установ, органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств, в тому числі, медиків, працівників поліції та військовослужбовців в/ч №3033.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні оперативного штабу з ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з виникненням на території Запорізької області COVID-19.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь